Grupa Azoty Puławy Partnerem Głównym Laury Bernat

Laura Bernat

Grupa Azoty Puławy została Partnerem Głównym 16-letniej pływaczki AZS UMCS Lublin – Laury Bernat. Podpisanie umowy oznacza wsparcie rozwoju utalentowanej zawodniczki z Lublina.

Miniony rok był dla podopiecznej trenera Sławomira Pliszki historyczny. Jako 15-latka wzięła udział w dwóch seniorskich imprezach międzynarodowych rangi mistrzowskiej: Mistrzostwach Europy w Budapeszcie oraz Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W stolicy Japonii dostała się do półfinału, kończąc zmagania na 14. miejscu. Zanim udała się jednak do Tokio ogromnym sukcesem zakończyła udział w Mistrzostwach Europy Juniorów rozgrywanych w Rzymie. W nich sięgnęła po tytuł mistrzyni Europy na swoim koronnym dystansie 200 metrów stylem grzbietowym.

Na pewno pojawienie się Azotów w znacznym stopniu ułatwia moją drogę do kolejnych dużych imprez, przede wszystkim do kolejnych Igrzysk Olimpijskich. W zasadzie nie muszą się już niczym przejmować z takich rzeczy, którymi bym mogła, gdyby nie było sponsorów. Aktualnie mogę skupić wyłącznie na trenowaniu – mówi Laura Bernat.

Dużą zasługę w rozpoczynającej się właśnie współpracy miały także władze centralne Akademickiego Związku Sportowego.

Ludzie wokół nas dostrzegają potencjał organizacji jaką jest Akademicki Związek Sportowy. Szczególnie po igrzyskach olimpijskich, na których to właśnie sportowcy AZS-u zdobyli 3/4 medali. A my staramy się pomóc naszym zawodnikom, szukamy różnych rozwiązań, docieramy do różnych osób, otwieramy ciągle nowe drzwi. Tak też było w przypadku Laury Bernat. Jakiś czas temu pojawiła się propozycja współpracy ze strony Grupy Azoty, która chciała wesprzeć rokujących sportowców. My pomyśleliśmy o Laurze Bernat z Lublina, a resztę działań pokierowaliśmy do Prezesa AZS UMCS Lublin, Rafała Walczyka. Ważne, że klub stanął na wysokości zadania i doprowadził tę sprawę do udanego zakończenia. Stabilizacja w sporcie ma ogromne znaczenie, a Grupa Azoty taką stabilizację zapewnia. My mamy świadomość, jak bardzo ważna dla każdego sportowca jest spokojna głowa, dlatego chcemy stworzyć przy AZS-ie (w oparciu o fundację) inicjatywę, która będzie opiekować się sportowcami w kwestiach organizacyjnych, marketingowych, a im zostawić tylko skupienie się na trenowaniu – komentuje Sekretarz Generalny Akademickiego Związku Sportowego, Dariusz Piekut.

Laura ma za sobą wspaniały rok! Rozpoczynająca się współpraca z Grupą Azoty to efekt ogromu pracy, który każdego dnia wykonuje podczas treningów. My jako klub bardzo cieszymy się, że mamy taki talent pod swoimi skrzydłami. Na pewno wsparcie tak dużego sponsora, jakim są Azoty, ułatwi Laurze przygotowania oraz osiągnięcie założonych celów w każdym aspekcie. Dla zawodnika komfort wewnętrzny jest kluczowy: pewność, że wszystko zostanie zorganizowane w taki sposób, aby warunki pracy były idealne. Oczywiście od zawsze taki komfort staramy się Laurze jak i całej naszej kadrze sportowej zapewnić, ale przy pomocy Azotów to będzie z pewnością łatwiejsze! – uważa Prezes AZS UMCS Lublin, Rafał Walczyk.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat