Jest forma. Izabela Paszkiewicz najlepsza w „XIV Biegu Kazików”

Biegaczka długodystansowa AZS UMCS Lublin – Izabela Paszkiewicz bardzo udanie rozpoczęła sezon startowy. Za nią dwa starty i dwa zwycięstwa. W miniony weekend podopieczna trenera Marka Jakubowskiego wygrała radomski „Bieg Kazików”.

W zmaganiach na dystansie 10 kilometrów łącznie udział wzięło ponad 800 biegaczek i biegaczy. Wśród pań najlepsza okazała się reprezentująca AZS UMCS Lublin. Izabela Paszkiewicz. Zawodniczka linię mety przekroczyła z czasem 34 minut i 2 sekund. Druga Natallia Semenovych straciła do niej przeszło minutę (35:27). Podium uzupełniła Dominika Stelmach (36:01).

Dla Izabeli Paszkiewicz występ w Radomiu był drugim w tym sezonie. W pierwszej połowie marca akademiczka wystartowała w poznańskim biegu „Recordowa Dzisiątka”, gdzie finiszowała z kapitalnym czasem 32 minut i 18 sekund, co jest wynikiem gorszym od rekordu kraju o zaledwie 10 sekund.