Jedną nogą w półfinale. Koszykarze lepsi od Katowic w pierwszym meczu

Sobotnie, ćwierćfinałowe starcie, U!NB AZS UMCS Start II Lublin zakończyło pewną wygraną gospodarzy 86-53. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Lublinianie byli faworytem i jak przystało na faworyta, dominowali od początku. Pierwsza kwarta padła ich łupem w stosunku 28-16. W kolejnych tylko zwiększali prowadzenie. Decydująca była gra na tablicy, którą miejscowi wygrali bardzo wyraźnie. W spotkaniu zebrali aż 54 piłki, przy czym ich rywale tylko 29. Najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie został Adam Myśliwiec, który zapisał na swoim koncie 19 oczek. AZS wygrał 86-53. Szansa na przypieczętowanie awansu do półfinału w najbliższą środę.

Mecz poszedł po naszej myśli. Zaczęliśmy dobrze, agresywnie, więc przewagę zbudowaliśmy już na początku. Oczywiście zdarzyło się kilka błędów, zatem koncentracja do poprawy. Zrobiliśmy pierwszy krok do awansu, ale drugi jest zdecydowanie ważniejszy i to będziemy chcieli zrobić w najbliższym meczu – mówi trener AZS UMCS, Przemysław Łuszczewski.

Zagraliśmy bardzo dobrze. Wszyscy na parkiecie zaprezentowali wysoki poziom. Liczymy na podobną dyspozycję w najbliższą środę na terenie rywala. Myślę, że teraz po dzisiejszej wygranie jesteśmy jeszcze większym faworytem w tym dwumeczu – komentuje rozgrywający AZS UMCS, Szymon Jaworski.

U!NB AZS UMCS Start Lublin vs AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 86-53 (28-16, 24-11, 18-10, 16-16)
U!NB: Obarek (15), Myśliwiec (19), Jaworski (13), Wąsowicz (13), Nycz (7), Wiśniewski (10), Pszczoła (6), Waniewski (3), Kępka, Matysek, Stefaniuk (DNP).

fot. Elbrus Studio
Autor: Kamil Wojdat