Zwycięskie zakończenie sezonu w wykonaniu szczypiornistów

Zawodnicy AZS UMCS Lublin wygrali ostatni mecz sezonu z SMS-em II ZPRP Płock 34-26. Akademicy zostali najlepszą drużyną w grupie spadkowej rozgrywek 2. Ligi Mężczyzn.

Lublinianie szybko przejęli inicjatywę, a motorem napędowym zespołu był Antoni Maciąg (w całym meczu 13 goli). Po jego trafieniu z 14. minuty zielono-biali prowadzili już 7-3. Ani przez moment wynik nie był zagrożony. Na przerwę zespoły udały się przy rezultacie 23-13, a ostatniego gola przed zejściem do szatni zdobył Paweł Daniel. Druga odsłona już była bardziej wyrównana, ale gracze AZS-u cały czas trzymali rywali na dystans, ostatecznie zwyciężając 34-26.

Dzisiaj próbowaliśmy nowych wariantów w obronie. Czasem wychodziło, czasem nie wychodziło, ale chłopaki dali z siebie wszystko co mogli. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu. Wykonaliśmy około 90% naszych założeń. W grupie spadkowej przegraliśmy bodajże tylko dwa mecze. 1. miejsce w tabeli to na pewno dobry prognostyk przed kolejnym sezonem – komentuje trener AZS UMCS Lublin, Łukasz Achruk.

AZS UMCS vs SMS II ZPRP Płock 34-26 (23-13)
AZS UMCS: Maciąg (13), Rogalski (6), Skoczylas (4), Majewski (4), Daniel (3), Makowski (2), Puchała (1), Wertel (1), Janicki, Drozd, Brodziak, Stachowicz, Pytka, Pergoł, Kołodziejczyk.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat