Jesteśmy liderami rankingu medalowego

Jesteśmy już po dwóch dniach zmagań podczas 100. PZLA Mistrzostw Polski. Lubelscy lekkoatleci powiększyli dorobek klubu o pięć kolejnych medali.

Już w sesji porannej świętowaliśmy kolejne zdobycze medalowe naszych lekkoatletów. Możemy poszczycić się najlepszymi dyskobolkami w Polsce, gdyż zwyciężyła Daria Zabawska (60.12), a druga była Weronika Muszyńska (54.09). To nie jedyny sukces w konkurencjach technicznych, gdyż w rzucie oszczepem brąz zdobył Mateusz Kwaśniewski (76.11 SB).

Krzysztof Hołub trzeci rok z rzędu zdominował rywalizację na 400 metrów przez płotki i wywalczył złoto (50.32). Przyszło mu walczyć m.in. ze swoim klubowym kolegą, czyli Oskarem Gołębiowskim, który uzyskał siódmy wynik (52.98). Również na 400 metrów, lecz bez płotków ścigali się Patryk Grzegorzewicz i Mikołaj Kotyra. Grzegorzewicz dobiegł szósty, poprawiając przy tym swój rekord życiowy (46.56 PB), natomiast Mikołaj Kotyra zajął siódme miejsce (47.73). W zmaganiach pań na tym dystansie mogliśmy śledzić poczynania Alicji Wrony-Kutrzepy, która w finale była piąta (52.77).

Łukasz Żak nigdy tak szybko nie biegał, jak w tym sezonie. Swoją formę przełożył na finał na 200 metrów, gdzie był drugi. Poza srebrnym medalem może poszczycić się także nowym rekordem życiowym (20.61), który jest czternastym najlepszym wynikiem w historii Polski. Ósme miejsce w tym finale zajął Jakub Chmiel (21.48).

Niedosyt pozostawił wyścig na 800 metrów panów, gdzie nie ukrywamy, że po cichu liczyliśmy na medal. Ostatecznie Bartosz Kitliński dobiegł piąty (1:51.32), a tuż za nim finiszował Michał Rozmys (1:51.48). Najbliżej medalu na 800 metrów była z kolei Adrianna Topolnicka, której do brązu zabrakło 0.3 sekundy (2:02.31). O medal na 110 metrów przez płotki ścigał się Michał Sierocki i uzyskał piąty rezultat (14.03).

Po dwóch dniach mistrzostw lekkoatleci AZS-u UMCS Lublin wywalczyli trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale. To plasuje ich na pozycji lidera w rankingu medalowym. Liczymy, że w sobotę ten dorobek się poprawi. W ostatnim dniu mistrzostw wystartują:

8:00 5000 metrów mężczyzn (Szymon Żywko)
8:25 5000 metrów kobiet (Patrycja Kapała, Adela Błaszczyk)
11:50 Sztafeta mężczyzn 4×100 metrów
12:10 Sztafeta 4×400 metrów kobiet
12:30 Sztafeta 4×400 metrów mężczyzn