Kamionka na drodze Dzików

Futsaliści Luxiony AZS UMCS Lublin w meczu 11. kolejki rozgrywek 1. Ligi Futsalu (Grupa Południowa) podejmą Kamionkę Mikołów. Początek starcia w sobotę w hali Globus od godziny 13:30.

Najbliżsi rywale akademików z bilansem 3-2-5 zajmują 10. miejsce w stawce. Za nimi są tylko futsaliści Stali Mielec i Profi Sport Wrocław. Zawodnicy z Mikołowa nie zachwycają. Wygrali mecze z niżej notowanymi rywalami oraz jedno starcie z zespołem z czołówki. W starciu 3. kolejki pokonali na wyjeździe Sośnicę Gliwice, która jest wiceliderem rozgrywek. To pokazuje, że Dziki będą musiały uważać, choć bez wątpienia to podopieczni trenera Konrada Tarkowskiego będą faworytami.

Zielono-biali są niepokonani od czterech kolejek, w których odnieśli trzy wygrane. Tak równo lublinianie w tym sezonie jeszcze nie grali. Seria daje nadzieję, że ten sezon będzie jeszcze udany. Dobra dyspozycja w ostatnich tygodniach sprawiła, że Luxiona przesunęła się na 4. miejsce w Grupy Południowej. W świetnej dyspozycji strzeleckiej jest Jakub Wankiewicz, który trzy z czterech minionych meczów zakończył z hat-trickiem. Napastnik Dzików z dorobkiem 16 trafień jest obecnie współliderem klasyfikacji najlepszych strzelców ligi. Czy w starciu z Kamionką poprawi swój dorobek?

Początek w sobotę (5 grudnia) o 13:30. Spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców, ale obejrzeć je można będzie na kanale YouTube AZS UMCS Lublin.

fot. Marcin Golianek
Autor: Kamil Wojdat