Kolejna koszykarka zostaje w szeregach Pszczółek

W 2019 roku dołączyła do Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dziś już wiemy, że ta przygoda potrwa jeszcze dłużej. Olga Trzeciak przywdzieje zielono-białe barwy w sezonie 2022/2023.

Trzeciak to 22-letnia zawodniczka występująca na pozycji silnej skrzydłowej oraz niskiej skrzydłowej. Miniony sezon można bez wątpienia określić najlepszym w jej dotychczasowej karierze. Trzeciak wystąpiła łącznie w aż 25 spotkaniach i to właśnie ona wyszła w pierwszych piątkach w dwóch spotkaniach finału play-off o mistrzostwo Polski. Grę na ekstraligowych parkietach łączyła z występami w zespole AZS UMCS II Lublin, który rywalizował w pierwszej lidze. W nim wystąpiła w 18 spotkaniach i była trzecią najlepiej punktującą zawodniczką. Średnio zdobywała 10.8 punktu oraz 1.7 asysty na mecz.

Olga robi dużo czarnej roboty, która może nie dla wszystkich jest widoczna. Jest to bardzo wartościowa zawodniczka, która pomaga nam łączyć pozycje. Może grać zarówno na ,,3″ jak i ,,4″, a w dodatku jest jeszcze młodzieżowcem. Ma spore rezerwy i mamy nadzieję, że je z siebie wyzwoli. Liczymy na progres i lepsze występy w nadchodzącym sezonie – podsumowuje Krzysztof Szewczyk, trener Pszczółek.

Autor: Rafał Małys