Komentator Eleven Sports – Mateusz Święcicki odwiedzi UMCS. Spotkanie otwarte. Dołącz i Ty!

Zastanawiasz się jak to jest komentować „El Clásico”? Lubisz oglądać reportaże sportowe? Może jesteś ciekaw z czym tak naprawdę wiąże się zawód dziennikarza? Na te pytania, ale także z pewnością na wiele innych, odpowie Mateusz Święcicki z Eleven Sports, który już 22 marca odwiedzi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Spotkanie oraz warsztaty dziennikarskie odbędą się na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS (przeszklona sala, I piętro).

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu noszącego tytuł „Dziennikarz Sportowy 2.0”. Ten powstał z myślą o adeptach sztuki dziennikarskiej, ale także z myślą o fanach sportu. Skierowany jest do każdego, kto interesuje się tą tematyką. Inicjatorem jest AZS UMCS Lublin przy współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej oraz Kołem Dziennikarskim UMCS, działającym na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS. Spotkanie oraz warsztaty dziennikarskie odbędą się w nadchodzący wtorek na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS (przeszklona sala, I piętro).

Mateusz Święcicki będzie pierwszym, ale nie ostatnim gościem w zaplanowanym cyklu spotkań. Szansa na zadanie pytań komentatorowi stacji Eleven Sports już w najbliższym wtorek (20 marca) o godzinie 12:30. Spotkanie będzie otwarte, a poprzedzą je nieco ponad godzinne warsztaty, które rozpoczną się o godzinie 11:00. Na nie ilość miejsc jest już ograniczona. Zapisów można dokonywać pod adresem: https://tiny.pl/9nckk. Link do wydarzenia na Facebooku TUTAJ.

Dwa dni przed naszym wydarzeniem, Mateusz Święcicki będzie komentował jeden z najbardziej elektryzujących meczów świata, czyli starcie Realu Madryt i FC Barcelony.

Działalność dziennikarska naszego gościa jest jednak znacznie szersza niż komentowanie spotkań. Jednym z jego znaków rozpoznawczych są dokumenty sportowe publikowane na kanale YouTube „2AngryMen TV”. Najnowszy z nich swoją premierę będzie miał w piątek (18 marca), a dotyczył będzie nowej gwiazdy Serie A – Dušan Vlahovića.

Właśnie włoską piłką Mateusz Święcicki interesuje się najbardziej, a jednym z jego ulubionych piłkarzy jest niegdyś mistrz środka pola – Andrea Pirlo.

Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynał od radia internetowego. Pisał też teksty. Piłkarskiej Polsce dał się jednak przede wszystkim poznać dzięki stacji Orange Sport, gdzie zadebiutował w wieku 21 lat. Jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim

fot. clamor.pl
Autor: Kamil Wojdat