Koniec przerwy. Wracamy do gry! W środę starcie z rywalkami z Torunia

Koniec przerwy reprezentacyjnej, więc wracamy do zmagań ligowych. Już w środę o 18:00 koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin postarają się wrócić na zwycięską ścieżkę. O komplet punktów powalczą z Energę Krajowa Grupa Spożywcza Toruń.

Po mocnym początku sezonu i dwóch zwycięstwach ligowych przyszła nieoczekiwana porażka w Poznaniu. Akademiczki uległy 65-71 Enei AZS Politechnika Poznań, choć rozmiary porażki mogłyby być znacznie większe. W czwartej kwarcie koszykarki z Lublina były o krok od odwrócenia losów spotkania, ale ostatecznie przegrały walkę z czasem. Od tamtego momentu sporo się w drużynie z Lublina zmieniło, szczególnie w lubelskiej kadrze. Do mistrzyń Polski dołączyła Kylee Shook, czyli zawodniczka z przeszłością w WNBA. Najbliższa okazja, żeby zobaczyć ją na parkiecie już w środę w starciu z Energą Krajowa Grupa Spożywcza Toruń.

Część zespołu była na zgrupowaniach kadry, a ten które nie pojechały miały 5-6 dni wolnego. Od zeszłej środy już normalnie trenujemy, a od poniedziałku, gdy dołączyły ostatnie zawodniczki trenowaliśmy w pełnym składzie. Wszystko na to wskazuje, że w środę zadebiutuje Kylee, bo już jest zgłoszona i wszystkie formalności zostały dopięte. Jeżeli chodzi o nasze najbliższe rywalki to musimy być przygotowani na zmienną obronę, bo zespoły trenera Omanicia zawsze tak funkcjonują. Jest dużo gry jeden na jeden i biegania do szybkiego ataku – mówił przed meczem Krzysztof Szewczyk, trener Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

Drużyna z Torunia po czterech kolejkach ma na swoim koncie jedno zwycięstwo, ale z niebyle kim. Ich triumf 81-75 nad VBW Arką Gdynia był sporą sensacją. Szczególnie że gdynianki co roku są mocnymi kandydatkami do medali mistrzostw kraju. Teraz toruńskie Katarzynki sprawdzą się na tle obrończyń trofeum. Liczymy na wasze wsparcie z trybun i widzimy się w środę o 18:00 w Hali MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich 4.

Bilety do nabycia w kasach biletowych przed rozpoczęciem spotkania, a także w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26 roku życia, osobom po 65 roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej.