Koszykarki wciąż niepokonane

Bardzo dobrze układa się okres przygotowawczy dla koszykarek Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. W piątek wygrały drugi mecz turnieju w Gdyni, a czwarty w całym cyklu przedsezonowych przygotowań.

Rywalem akademiczek drugiego dnia “V Memoriału Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek” była drużyna Politechniki Gdańskiej. Lublinianki szybko przejęły kontrolę nad meczem i po pierwszej kwarcie wygrywały 27-18. Jednak w kolejnej do głosu zaczęła dochodzić Politechnika, która zwyciężyła tę odsłonę jednym oczkiem. Do przerwy Pszczółki prowadziły 49-41. Po zmianie stron podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka dalej pewnie grały swoją koszykówkę. Świetne prezentowała się Morgan Bertsch, która była pod koszem niemal nie do zatrzymania. Prawie w ogóle się nie myliła. Najwięcej punktów jednak zdobyła Martina Fassina, która zapisała na swoim koncie 20 oczek. Pszczółki zwyciężyły 92-66. W sobotę zagrają ostatni mecz turnieju, z VBV Arką Gdynia.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ‒ Politechnika Gdańska 92-66 (27-18, 22-23, 22-13, 21-12)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Zuzanna Sklepowicz (11), Ilaria Milazzo (4), Wiktoria Duchnowska, Elisabeth Pavel (13), Karolina Poboży, Martina Fassina (20), Emilia Kośla (13), Morgan Bertsch (19), Olga Trzeciak (6).