Rozgrywki czas zacząć. W niedzielę inauguracja

W najbliższą niedzielę (20 września) swój pierwszy mecz sezonu 20/21 rozegrają drugoligowi szczypiorniści. Rywalem UKS Olimpia Biała Podlaska.

W tym roku z uwagi pandemię 2.Liga Mężczyzn została podzielona na cztery czterozespołowe grupy. Akademicy z Lublin znaleźli się w Grupie B, gdzie oprócz nich wystąpią: MKS Padwa II Zamość, Enea Orlęta Zwoleń oraz UKS Olimpia Biała Podlaska, z którą to podopieczni trenera Łukasza Achruka zainaugurują właśnie rozgrywki.

Do kolejnej fazy walki o awans przejdzie po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Wydaje się, że lublinianie nie będą faworytem do jej wygrania, patrząc choćby na bardziej doświadczony zespół ze Zwolenia, ale nie stoją też na straconej pozycji. Tym bardziej, że młody zespół trenera Achruka już w tamtym roku pokazał, że potrafi ograć czołowe ekipy ligi. A przecież zeszłe rozgrywki były dla dużej części graczy ich debiutanckimi zmaganiami seniorskimi.

W porównaniu do sezonu 19/20 skład personalny uległ drobnym korektom. Największym osłabieniem jest odejście czołowego zawodnika ekipy, Dmitro Dmytruka. Do zespołu wrócili jednak występujący już kiedyś w AZS-ie: Kamil Bernat, Wiktor Jedut czy Michał Rogalski.

Jak będzie wszystko wyglądać na parkiecie? Początek meczu w niedzielę (20 września) o godzinie 13:30 w hali Globus. Transmisja z tego spotkania zostanie przeprowadzona na kanale klubowym YouTube (TUTAJ).