Łatwo nie będzie. Pszczółki podejmą turecki CBK Mersin

Mecz 5. kolejki fazy grupowej EuroCup pomiędzy Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin a CBK Mersin Yenisehir Bld zapowiada się bardzo interesująco. Niepokonane na krajowym podwórku akademiczki z Lublina postarają się przenieść kapitalną dyspozycję do rozgrywek EuroCup. Wygrana z faworyzowanymi rywalkami może zapewnić awans z grupy już w czwartek!

A tego awansu są już pewne turczynki, które na swoim koncie mają komplet czterech wygranych. Pszczółki z bilansem 2:2 są na 2. miejscu w tabeli Grupy C. Do rozegrania zostały dwie kolejki. W pierwszym meczu obu zespołów zdecydowanie lepsze były zawodniczki CBK Mersin, które zwyciężyły 98-75. Wtedy jednak w szeregach zielono-białych brakowało trzech zawodniczek: Emilii Kośli, Klaudii Niedźwiedzkiej oraz Martiny Fassiny. Włoszki zabraknie i teraz, ale w jej miejsce jest już zastępstwo. W ubiegłym tygodniu szeregi Pszczółek zasiliła Belgijka, Hanne Mestdagh.

Pomimo że nasze przeciwniczki są już pewne wyjścia z grupy, to na pewno nie będzie mowy z ich strony o żadnej taryfie ulgowej. Spodziewam się ciężkiego spotkania. W końcu gramy z jedną z lepszych drużyn w Europie, jednym z kandydatów do triumfu w całych rozgrywkach. Musimy być bezbłędni, aby chociaż być w grze o zwycięstwo. A wcale nie wiadomo czy ta bezbłędność wystarczy, żeby wygrać. Na pewno rywale na papierze są faworytem, ale w pojedynczym meczu każdego można ugryźć. Zdecydowanie trudniej byłoby w fazie play-off – ocenia szansę trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk.

Za plecami zespołu z Lublina z bilansem jednej wygranej i trzech porażek są ekipy z Gorzowa Wielkopolskiego i Mińska. Pszczółka w przypadku pokonania CBK Mersin już w czwartek może zagwarantować sobie wyjście z grupy. Jednak, aby tak się stało, musi także wygrać drugi polski klub – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski, co wydaje się być scenariuszem bardzo realnym.

Starcie pomiędzy Pszczółką Polski Cukier a CBK Mersin Yenisehir Bld w najbliższy czwartek (25 listopada) o godzinie 18:00. Bilety do nabycia w sklepie internetowym oraz w kasach biletowych hali MOSiR przed rozpoczęciem starcia. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26 roku życia, osobom po 65 roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej.