Lubelska Uniwersjada za nimi. Studenci UMCS w drodze na finały ogólnopolskie

W miniony weekend w Lublinie odbyła się Lubelska Uniwersjada. Podczas zmagań wyłonieni zostali zawodnicy, którzy będą bronić barw lubelskiego AZS-u podczas finałów ogólnopolskich.

Z kompletem wygranych miejsce w finałach zapewniła sobie drużyna siatkarek UMCS-u w składzie: Rybowska Aleksandra, Doroz Nina, Religa Nina, Pustuła Sylwia, Horpynko Diana, Wal Agnieszka, Sadło Antola, Przymirska Diana, Bednarek Julia. Zielono-białe pokonały Politechnikę Lubelską (2-0), Uniwersytet Przyrodniczy (2-0) oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski (2-1).

W kolejne rundzie będziemy także oglądać koszykarki. Te rywalizowały tylko z jedną uczelnią, Uniwersytetem Przyrodniczym. Mecz zakończył się wygraną UMCS-u w stosunku 13:2. Drużyna zagrała w składzie: Styczeń Monika, Kowalska Amelia, Kiełek Aniela, Melychyn Anastasiia, Pędzierska Emilia, Różańska Laura, Ćwiklińska Maria.

Powody do zadowolenia mają także tenisiści stołowi. Wśród pań najlepsza okazała się Weronika Szewczak, z kolei w rywalizacji panów triumfował Radosław Chrześcian. Oboje powalczą o medale zawodów ogólnokrajowych na początku grudnia.

Miejsce w zawodach centralnych zapewniła sobie także Klaudia Greszta, specjalizująca się w ergometrze wioślarskim.

Świetnie wypadli pływacy, którzy w liczbie dziewięciu: Piotrowicz Maja, Adamek Barbara, Pawłowska Julia, Kryzhychkovska Darina, Małek Martyna, Łoboda Jakub, Piekaruś Dawid, Szczerba Adam, Popiołek Dawid zakwalifikowali się do finałów.

Wspomniane finały w pierwszy weekend grudnia odbędą się w Lublinie.

fot. Bartłomiej Wójtowicz