Laura Bernat ze srebrem mistrzostw Europy juniorów!

Laura Bernat została juniorską wicemistrzynią Europy na 200 metrów grzbietem. Pływaczka AZS-u UMCS Lublin powiększyła dorobek reprezentacji Polski o kolejny medal.

Przed rokiem Bernat wywalczyła złoto, co stawiało ją w gronie faworytek na tegorocznej imprezie w Bukareszcie. Bez większych problemów przeszła eliminacje na 200 metrów grzbietem, w których była czwarta (2:14.28). Jeszcze lepiej poradziła sobie w rundzie półfinałowej, gdyż wynik 2:11.65 był drugim najlepszym rezultatem. Szybsza była jedynie Węgierka Dora Molnar i właśnie z tą zawodniczką stoczyła w piątek zacięty pojedynek o złoto. W finale przez dłuższy czas Bernat prowadziła, ale wszystko rozstrzygnęło się na ostatnim odcinku. Rezultat 2:11.07 dał reprezentantce biało-czerwonych srebro, a do medalu z najcenniejszego kruszcu zabrakło niecałej sekundy.

To nie był jedyny start Bernat w mistrzostwach. Młoda zawodniczka ma już za sobą zmagania na 50 metrów grzbietem, w których zajęła szóste miejsce. W sobotę z kolei wystartuje jeszcze w eliminacjach na 100 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów zmiennym.

Fot. Rafał Oleksiewicz/PZP
Autor: Rafał Małys