Piąta karta odsłonięta. Środkowa dołącza do zespołu

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wzmacnia się na pozycji numer ,,5″. Do drużyny dołącza Anna Wińkowska, która ma już za sobą debiut w seniorskiej kadrze Polski.

Anna Wińkowska to niespełna 22-letnia koszykarka, która mierzy 192 centymetry i występuje na pozycji środkowej. Miniony sezon rozpoczęła w zespole GTK Gdynia, w którym rozegrała 19 spotkań, a jej statystyki wyniosły średnio 10.7 punktu i 2.0 asysty na mecz. Te liczby mogłyby być znacznie lepsze, gdyby nie fakt, że na początku roku zawodniczka przykuła uwagę zespołu Casademont Saragossa. Sezon dokończyła właśnie w hiszpańskiej ekstraklasie. Pod koniec czerwca Wińkowska zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski w meczu z Czechami.

Szukaliśmy gracza wysokiego o dobrych parametrach, który nam pomoże w walce na desce. Ania te kryteria spełnia, a w dodatku może jeszcze grać jako młodzieżowiec. Postęp można zrobić w każdym wieku i my będzie chcieli już ją wdrożyć w granie o coś – tłumaczy trener Pszczółek, Krzysztof Szewczyk.

Autor: Rafał Małys