Rozgrywająca na dłużej w Lublinie

Kolejna Pszczółka z wicemistrzowskiego składu zostaje na najbliższy sezon. Przed Aleksandrą Kuczyńską druga kampania w zielono-białych barwach.

Aleksandra Kuczyńska to 20-letnia rozgrywająca, która swój epizod w Lublinie rozpoczęła rok temu. Zasiliła szeregi Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin po przenosinach z PolskaStrefaInwestycji Enei Gorzów Wielkopolski. W minionym sezonie rozegrała 22 spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej, w których średnio zdobywała 3.0 punktu i 0.5 asysty na mecz. Kuczyńska zostawiła znak po sobie także na zapleczu koszykarskiej ekstraklasy. Grając dla AZS-u UMCS II Lublin była najlepiej asystującą zawodniczką w zespole i czwartą pod względem ilości zdobytych punktów. Jej średnia w 16 spotkaniach wyniosła 11.8 punktu i 4.8 asysty na mecz.

Dobre występy przełożyły się także na powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski. Rozgrywająca Pszczółek wraz z kadrą biało-czerwonych pojechała na mistrzostwa Europy U20.

Ola ma jeszcze rezerwy, ale musi ciężko pracować. Zeszły sezon był jej pierwszym w całości spędzonym w ekstraklasie. Przed nią jednak sporo pracy, żeby pokazać, że jest pełnoprawnym graczem zespołu. Na pewno ma na to papiery i wszystko jest w jej rękach i nogach. Liczymy też, że spotkania w kadrze U20 pomogą wskoczyć jej na wyższy poziom – mówi Krzysztof Szewczyk, szkoleniowiec Pszczółek.

Autor: Rafał Małys