Lekkoatleci szlifują formę. Malwina Kopron z najlepszym wynikiem w Europie

Jak na razie sezon olimpijski jest świetny dla Malwiny Kopron. Młociarka AZS UMCS Lublin wygrała dwa kolejne konkursy. Dobrze radzi sobie także Szymon Żywko, który na dystansie 1500 metrów wypełnił minimum kwalifikacyjne na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

Malwina Kopron w imponującym stylu wygrała zawody w fińskim Turku. Podczas mityngu Paavo Nurmi w najdalszej swojej próbie posłała młot na odległość 75 metrów i 40 centymetrów. Tym samym uzyskała najlepszy w tym roku rezultat w Europie. Pochodząca z Puław zawodniczka w całej swojej karierze dalej rzuciła tylko raz, cztery lata temu podczas Uniwersjady w Tajpej (76.85). Zawodniczka AZS UMCS stała się drugą w historii polską zawodniczką, której średnia 10 najlepszych rzutów w karierze przekroczyła 75 metrów. Kilka dni po tym wyczynie Malwina wystąpiła w Poznaniu, gdzie również zwyciężyła. Tym razem z nieco bliższą odległością, wynoszącą 72 metry i 57 centymetry.

Powody do zadowolenia ma również Szymon Żywko, który wypełnił minimum kwalifikacyjne na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.
Zawody, na których reprezentant akademików tego dokonał odbyły się w Genewie. W biegu na 1500 metrów uzyskał rezultat 3:41.50, co jej czasem gorszym od jego życiówki o zaledwie 0.16 sekundy. Mityng zakończył na 7. miejscu.