Luxiona z arcyważną wygraną!

Futsaliści Luxiony AZS UMCS Lublin po bardzo trudnym spotkaniu zdołali pokonać na wyjeździe stal Mielec 6-3! Wynik nie do końca oddaje jednak przebieg samego widowiska.

Mielczanie od początku pokazywali, że do pojedynku z wyżej notowanym przeciwnikiem podchodzą bez kompleksów. To oni dwukrotnie w pierwszej połowie meczu wychodzili na prowadzenie. Ale po golach Jakuba Wankiewicza i Łukasza Mietlickiego Luxiona schodziła na przerwę remisując 2-2. Po zmianie stron ponownie to Stal jako pierwsza cieszyła się z bramki, jednak do wyrównania 3-3 strzałem z dystansu doprowadził Tomasz Sekrecki. Od tego momentu podopieczni trenera Konrada Tarkowskiego zaczęli dominować na parkiecie, ale brakowało wykończenia. Futsalówka nie chciała wpaść do siatki. Z pomocą przyszli rywale, bo to po ich trafieniu samobójczym z 36. minuty Lublin wyszedł na prowadzenie 4-3. W końcówce AZS dołożył jeszcze dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Jarosław Wójcik i Adrian Nowak, który dołączył do Dzików właśnie z zespołu Stali (6-3). Przy wyniku 5-3 przedłużony karny obronił Adrian Parzyszek. Dzięki wygranej Luxiona umocniła się na fotelu wicelidera, bo punkty w starciu z liderem straciły Nowiny, które przegrały 2-7. Tabela 1. Ligi TUTAJ. Za tydzień lublinianie zagrają w Świdniku z Heiro Rzeszów.

Był to trudny mecz. W pewnym stopniu spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy, ponieważ w poprzedniej kolejce Stal sprawiła bardzo dużo kłopotów faworyzowanej Bochni. Atutem mielczan jest na pewno wyprowadzanie szybkich kontrataków na dość specyficznej hali, w jakiej grają. Drużyna przeciwna nie strzeliła nam bramek po składnych akcjach, lecz naszych ewidentnych błędach. Musimy poprawić koncentrację, aby nie popełniać ich więcej. Jestem dobrej myśli przed meczem z Heiro. Kluczem jest właśnie wyeliminowanie wspomnianych błędów indywidualnych. Mamy cały tydzień, aby spokojnie przygotować plan na to spotkanie – komentuje Łukasz Mietlicki.

Stal Mielec vs Luxiona AZS UMCS Lublin 3-6 (2-2)
Luxiona: Hajkowski, Marcin Ostrowski, Mietlicki, Wankiewicz, Mazurkiewicz, Parzyszek, Ławicki, Maciej Ostrowski, Sekrecki, Offert, Nowak, Wójcik