Małgorzata Hołub-Kowalik z medalem HME w sztafecie!

Ostatniego dnia zmagań podczas Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu, zawodniczka AZS UMCS Lublin wspólnie z koleżankami ze sztafety reprezentacji Polski 4×400 metrów sięgnęła po brązowy medal!

Już przed samym startem wiadomym było, że o podium nie będzie łatwo. A to dlatego, że najsilniejszy punkt zespołu, czyli Justyna Święty-Ersetic nie mogła wystartować z powodu urazu. Ostatecznie Polki wystąpiły w składzie: Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kornelia Lesiewicz i Aleksandra Gaworska. Zawodniczka Lublina wystąpiła na drugiej zmianie i pokazała się z kapitalnej strony. Wystartowała jako czwarta, natomiast dobiegła na równi z pierwszą zawodniczką! Po niej do boju ruszyła Kornelia Lesiewicz, a na ostatniej zmianie miejsce na podium utrzymała Gaworska. Polki dobiegły z czasem 3:29.94 sekundy. Wygrały holenderki (3:27.15) przed brytyjkami (3:28.20).

W niedzielę oglądaliśmy także występ Karoliny Kołeczek na dystansie 60 metrów przez płotki. Na pewno oczekiwania co do jej występu były większe, bo ten sezon halowy był w jej wykonaniu naprawdę udany. Niestety zahaczenie drugiego płotka w biegu półfinałowym odebrało szanse na awans do finału.

fot. Paweł Skraba
Autor: Kamil Wojdat