Weekend na wyjeździe: Dziki nie zwalniają tempa!

Trzy ekipy AZS UMCS rozegrały swoje ostatnie mecze ligowe w roli gości. O punkty walczyły ekipy futsalistów, piłkarek ręcznych oraz koszykarzy.

Bez wątpienia największą wagę miał pojedynek futsalistów, którzy ciągle są w walce o ekstraklasę. Akademicy przed tą kolejką mieli dwa punkty straty od liderującego Górnika Polkowice. Na mecz 18. kolejki zielono-biali pojechali do Wrocławia zmierzyć się z ostatnim w tabeli Profi Sport. Rywale dokonali jednak wzmocnień przed wiosenną częścią sezonu, zatem można było spodziewać się, że nie będzie to łatwe spotkanie. Ale chyba nikt nie przypuszczał, że będzie ono takie trudne. To rywale prowadzili grę i byli przed dużą część starcia stroną przeważającą. Tylko fenomenalna dyspozycja Adriana Parzyszka między słupkami bramki Luxiony uchroniła Lublin przez stratą gola. Zdobył go natomiast w 13. minucie Michał Tkacz, a jego trafienie z 13. minuty okazało się decydujące. AZS UMCS wygrał tym samym dziewiąty mecz z rzędu! Górnik jednak również wygrał, zatem strata do rywali nadal wynosi dwa oczka.

Zawodnicy U!NB AZS UMCS Start Lublin są już pewni 1. miejsca na koniec rundy zasadniczej w grupie B rozgrywek 2. Ligi Mężczyzn. Na spotkanie z Akademią Koszykówki Legii Warszawy udali się zatem bez większego stresu. I to gospodarze ze stolicy dominowali w pierwszej połowie wygranej 51-36. Po przerwie gra się wyrównała, ale lublinianie nie zdołali odrobić strat, ostatecznie przegrywając 83-92. Dla U!NB była to druga porażka w sezonie.

Po raz piąty w sezonie, a pierwszy w tym roku przegrały pierwszoligowe szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin. Zielono-białe uległy Suzuki Koronie Handball Kielce 25-33. Nie pomogło osiem bramek Nadii Chodoń. Wicelider był zespołem lepszym, a równą walkę oglądaliśmy głównie w pierwszym kwadransie spotkania. Aktualnie akademiczki zajmują 4. miejsce w tabeli.

Profi Sport Wrocław vs Luxiona AZS UMCS Lublin 0-1 (0-1)
Luxiona: Parzyszek, Marcin Otrowski, Mietlicki, Wankiewicz, Nowak, Hajkowski, Ławicki, Michał Ostrowski, Maciej Otrowski, Tomasz Sekrecki, Damian Mazurkiewicz, Ruyn, Tkacz (13′)
AK Legia Warszawa vs U!NB AZS UMCS Lublin 92-83 (27-23, 24-13, 19-24, 22-23)
U!NB: Obarek (26), Gospodarek (18), Myśliwiec (14), Pelczar (8), Wiśniewski (5), Waniewski (4), Wąsowicz 940, Jaworski (2), Nycz (2), Pszczoła, Kępka (DNP)