Malwina Kopron odebrała zasłużone gratulacje. Za nami konferencja prasowa z udziałem zawodniczki

W poniedziałek przed pomnikiem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem brązowej medalistki niedawno zakończonych igrzysk olimpijskich w Tokio – Malwiny Kopron. Miejsce spotkania nie było przypadkowe. A to dlatego, że specjalizująca się w rzucie młotem zawodniczka AZS UMCS na co dzień jest studentką Wydziału Prawa i Administracji UMCS.

Obok bohaterów wydarzenia (Malwiny Kopron i jej trenera Witolda Koprona) obecni byli: Marszałek Województwa Lubelskiego – Jarosław Stawiarski, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji – Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki – Urszula Jaros, Prezes AZS UMCS – Rafał Walczyk, były Rektor UMCS – Stanisław Michałowski, obecny Rektor UMCS – Radosław Dobrowolski oraz Prorektor ds. ogólnych – Arkadiusz Bereza.

Bardzo wszystkim dziękuję za przybycie. Jest mi niezmiernie miło, że możemy się tu dzisiaj spotkać. Dopiero w kraju tak naprawdę zaczynam świętowanie tego medalu. A ten medal to coś wspaniałego. Niesamowite uczucie! Jednak chcę zaznaczyć, że nie byłoby mnie w tym miejscu gdyby: Miasto we mnie nie zainwestowało, gdyby Klub się mną nie zainteresował, gdyby Województwo Lubelskie mnie nie wspierało. Także za tym sukcesem stai bardzo wiele osób. Choćby mój kochany trener, dziadzio – mówiła Malwina Kopron.

Podczas konferencji nastąpiło symboliczne przekazanie pamiątek, a po niej zdjęcia z kibicami i rozmowy z mediami. Zapis całego spotkania dostępny TUTAJ.

Spotkanie z kolejną medalistką Tokio 2020 już jutro (wtorek, godzina 10:00). Wtedy Lublin odwiedzi Małgorzata Hołub-Kowalik.