Mistrzyni olimpijska – Małgorzata Hołub-Kowalik z wizytą w Lublinie

Dwukrotna: złota i srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, zawodniczka AZS UMCS i studentka Wydziału Prawa i Administracji UMCS, Małgorzata Hołub-Kowalik wzięła udział w konferencji prasowej oraz spotkaniu z kibicami. Wydarzenie odbyło się pod pomnikiem Marii Curie-Skłodowskiej.

Obok Małgorzaty Hołub-Kowalik obecni byli: Członek Zarządu Województwa Lubelskiego – Zdzisław Szwed, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji – Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki – Urszula Jaros, Wiceprezes AZS UMCS – Dominik Małys, Prorektor ds. ogólnych – Arkadiusz Bereza, były Rektor UMCS – Stanisław Michałowski oraz obecny Rektor UMCS – Radosław Dobrowolski.

Dziękuję! Jest mi bardzo miło, że tak licznie mnie wszyscy tutaj powitaliście. Sama nadal jestem jeszcze w szoku w związku z tym, co się wydarzyło na igrzyskach. Wylatując do Japonii, po cichu z dziewczynami myślałyśmy o zdobyciu jednego i to brązowego medalu. A to, co stało się w Tokio, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Najpierw złoto ze sztafetą mieszaną 4×400 metrów, następnie srebro w sztafecie damskiej. Nigdy bym się nie spodziewała, że mogę spełnić swoje marzenie i przywieźć do domu medal igrzysk olimpijskich. Chcę podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Przede wszystkim trenerowi Zbigniewowi Maksymiukowi, z którym pracuję 17 lat. Nie mogę nie wspomnieć o Mieście Lublin i Województwie Lubelskim. Szczególnie ubiegły rok był ciężki, a ja cały czas mogłam liczyć na ich wsparcie. Za to bardzo dziękuję. Dziękuję również Uczelni, że mogę łączyć naukę ze sportem – mówiła Małgorzata Hołub-Kowalik.

Całe spotkanie było transmitowane przez Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej. Zapis dostępny TUTAJ.