Słowackie wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier!

Ivana Jakubcowa została nową zawodniczką ekstraklasowej Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. To trzecia nowa zawodniczka zakontraktowana na sezon 21/22.

26-letnia Jakubcova wzmocni strefę podkoszową. Mierząca 198 centymetrów zawodniczka może występować na pozycjach silnej skrzydłowej oraz centerki. Ważnym elementem jej gry jest dobry rzut za trzy punkty. W zeszłym sezonie prawie 32% prób z dystansu w jej wykonaniu znajdowało drogę do kosza.

Minione dwa lata Słowaczka spędziła we włoskiej Serie A, gdzie broniła barw drużyny Gesam Gas Le Mura Lucca. Rozgrywki 20/21 zakończyła notując średnio 11.8 punktu oraz 8.9 zbiórki na spotkanie. Przed transferem do Italii występowała w rodzimej Extralidze. W niej z ekipą Piestanske Cajky sięgnęła po wicemistrzostwo Słowacji w 2019 roku.

Jakubcova jest także reprezentantką swojego kraju. W tym roku wspólnie z kadrą Słowacji wystąpiła w EuroBaskecie. W trzech meczach grupowych (z Białorusią, Hiszpanią i Szwecją) notowała średnio 14 oczek oraz 5.3 zbiórki. Słowaczki nie awansowały do kolejnej fazy.

Klub z Lublina wcześniej poinformował już o przedłużeniu umów z: Martiną Fassiną, Zuzanną Sklepowicz, Klaudią Niedźwiedzką i Emilią Koślą oraz pozyskaniu Aleksandry Stanaćev i Aleksandry Kuczyńskiej.

Autor: Kamil Wojdat