Mistrzynie Polski za silne dla akademiczek

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrały w Gdyni w ostatnim meczu “V Memoriału Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek” z Arką Gdynia 53-74. Dla akademiczek była to pierwsza porażka w okresie przedsezonowym.

Kluczowa dla losów spotkania była druga kwarta. Po pierwszej dosyć wyrównanej (26-21 dla gospodyń), w kolejnej mistrz Polski nie dał zielono-białym najmniejszych szans. Wynik 21-5 sprawił, że na przerwę zespoły schodziły przy stanie 47-26. Taka przewagę trudno odrobić, zwłaszcza przy zespole, jakim jest Arka. Dobrze punktująca trójka: Fassina, Bertsch, Pavel to było zdecydowanie za mało na gdynianki, które ostatecznie pokonały lubelskie pszczółki 74-53.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ‒ VBV Arka Gdynia 53-74 (21-26, 5-21, 13-20, 14-7)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Zuzanna Sklepowicz (3), Ilaria Milazzo (3), Wiktoria Duchnowska, Elisabeth Pavel (10), Karolina Poboży (6), Martina Fassina (15), Emilia Kośla (5), Morgan Bertsch (11), Olga Trzeciak.

fot: fb/@KoszykowkaKobiet