Nadal w grze! Pszczółki pokonują Basket 25 Bydgoszcz!

Pszczółka Polski Cukier pokonała w czwartym meczu play-off Basket 25 Bydgoszcz 74-71. Bohaterkami spotkania były Jennifer O’Neill (28) i Morgan Bertsch (20). Stan rywalizacji w play-off: 2-2. Decydujący mecz w najbliższą środę w Lublinie!

Początek starcia był naprawdę obiecujący dla koszykarek z Lublina. Po zaledwie minucie, gdy na listę strzelców wpisała się Jennifer O’Neill, wygrywały już 7-2. Ale było to chwilowe prowadzenie, bo kolejne punkty zdobywały miejscowe, a po trafieniu Shante Evans, to one już miały minimalną zaliczkę (8-7). Zdecydowana większość pierwszej kwarty była równa, ale w końcówce odskoczyły zawodniczki Piotra Kulpekszy. Lublin nie zdobył choćby punktu przez cztery minuty, a to wykorzystały koszykarki Basketu, które prowadziły przed drugą odsłoną 22-15. W niej przez długi czas zaliczka się utrzymywała. Dobrze radziła sobie Angelika Stankiewicz. Jednak tym razem końcówka należała do zielono-białych, a głównie do Morgan Bertsch, która prawie w pojedynkę dała prowadzenie lubliniankom! Pszczółka wygrywała do przerwy 40-37.

Trzecia kwarta była dosyć nerwowa po obu stronach. Czuć było, że ważą się losy awansu. Minimalnie lepsze w niej były gospodynie, które zwyciężyły 15-11. Akcją równo z syreną zakończyła ją Cierra Burdick (52-51). Ostatnia kwarta zaczęła się od faulu Karoliny Poboży i środkowa AZS-u musiała opuścić boisko. Zagrożona była także druga centerka Lublina. To jednak nie podłamało Pszczółek, a wręcz przeciwnie. Akademiczki zaczęły być stroną przeważającą. Kluczową postacią była O’Neill. Po jej rzucie na dwie minuty przed końcem Lublin wygrywał 69-64. Przewagę AZS dowiózł do końca, a ostatni punkt w meczu z linii osobistych zdobyła Zuzanna Sklepowicz (71-74).

KS Basket 25 Bydgoszcz vs Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Start Lublin 71-74 (21-14, 16-25, 15-11, 19-23)
Pszczółka: O’Neill (28), Bertsch (20), Fassina (11), Pavel (5), Milazzo (4), Sklepowicz (3), Poboży (2), Niedźwiedzka (1), Kośla, Duchnowska (DNP), Trzeciak (DNP).
Basket 25: Evans (18), Burdick (17), McBride (11), Stankiewicz (9), Międzik (9), Michałek (7), Boonstra, Zasada (DNP), Faleńczyk (DNP), R. Sobiech, W. Sobiech.