Najbliższe mecze domowe bez udziału publiczności: plan gier

W najbliższy weekend w Lublinie zagrają trzy drużyny AZS UMCS. O punkty powalczą szczypiornistki, siatkarki oraz tenisiści stołowi.

Dwa razy zagrają ci ostatni. W sobotę awansem podejmą Błękitnych Leopoldów. Z kolei w niedzielę drużynę z Fajsławic. To pierwszy sezon akademików w 2. Lidze, ale już można stwierdzić, że są jedną z mocniejszych ekip w całej stawce. Dwa pierwsze mecze wygrane po 10-0 sprawiają, że lublinianie przewodzą tabeli i są zdecydowanym faworytem przed trzecim oraz czwartym starciem. Błękitnie mają na koncie tylko jeden mecz zakończony porażką (4-6), natomiast Żaczek to ligowy outsider który jak na razie przegrał oba mecze (0-10, 2-8).

Jako pierwsze do boju staną piłkarki ręczne trenera Patryka Maliszewskiego. Ich rywalkami będą zawodniczki Korony Kielce. Będzie pierwszy domowy mecz lublinianek. Jak do tej pory rozegrały dwie kolejki wyjazdowe. W nich pokonały zespół z Jarosławia (23-19) oraz były na najlepszej drodze do pokonania MKS-u Karczew. Akademiczki wygrywały 28-24, ale na boisku w ich szeregach pojawiła się zawodniczka nieujęta w protokole meczowym. Skutkiem tego było przyznanie walkowera przez Polski Związek Piłki Ręcznej na korzyść rywalek. Korona z kolei zagrała tylko raz. Pokonała wyraźnie SMS ZPRP III Płock 32-20, po czym miała zmierzyć się z warszawskim AWF-em, jednak w drużynie z Kielc pojawił się przypadek zakażenia koronawirusem. Pozytywny wynik otrzymała także jedna z osób z otoczenia drużyny Warszawy. Z tych względów to spotkanie zostało przełożone.

Po szczypiornistkach do boju wkroczą siatkarki. Po niezbyt udanej inauguracji przeciwko drugiej ekipie SAN-Pajdy (1-3), akademiczki tym razem podejmą Pogoń Proszowice. Ta jak na razie radzi sobie świetnie. Wygrane z Jarosławiem (3-2) oraz Ostrowcem (3-0) muszą sprawiać, że nabiera się respektu przed najbliższym przeciwnikiem. Szczególnie ogranie na wyjeździe SAN-Pajdy może być dla Pogoni bodźcem, który będzie ją niósł w kolejnych meczach. Ostatnie starcie Lublina i Proszowic w hali Centrum Kultury Fizycznej (w styczniu) skończyło się wygraną gospodyń 3-1. Czy teraz miejscowe także będą górą?

Wszystkie spotkania rozegrane zostaną bez udziału kibiców.

  • 2. Liga Tenisa Stołowego Mężczyzn: ATS Akanza AZS UMCS Lublin – Błękitni Leopoldów (78.10.2020, hala CKF)
  • 1. Liga Piłki Ręcznej Kobiet: MKS AZS UMCS Lublin – Korona Handball Kielce (17.10.2020, godz. 15:00, hala Globus)
  • 2. Liga Siatkówki Kobiet: AZS UMCS Lublin – Pogoń Proszowice (17.10.2020, godz. 18:00, hala CKF)
  • 2. Liga Tenisa Stołowego Mężczyzn: ATS Akanza AZS UMCS Lublin – UKS Żaczek I Fajsławice (18.10.2020, godz. 11:00, hala CKF)

Autor: Kamil Wojdat