Nowy rok przywitać zwycięstwem. Najbliższy mecz już w niedzielę

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin po środowej wygranej ze Ślęzą Wrocław nie miały dużo czasu na odpoczynek. Już w niedzielę czeka je kolejny mecz ligowy.

W niedzielę, w hali MOSiR imienia Zdzisława Niedzieli, koszykarki Pszczółki podejmą ostatni zespół w tabeli – GTK Gdynia.

Zawodniczki z Pomorza nie mają na swoim koncie jeszcze żadnego zwycięstwa w rozgrywkach (bilans: 0-12). Dodatkowym utrudnieniem dla rywalek może być zmiana na pozycji trenera. Do tej pory tę funkcję pełniła Jelena Škerović, jednak tuż przed świętami po odejściu z Arki Gdynia Gundarsa Vētra, to właśnie Škerović dostała propozycję objęcia pierwszej drużyny.

Dla Pszczółek mijający rok był jednym z najlepszych w historii. Szczególnie sezon 21/22, w którym akademiczki wdarły się już do najlepszej szesnastki EuroCup, a to jeszcze nie koniec tej przygody. Z kolei w zmaganiach ligowych lublinianki z bilansem ośmiu wygranych i zaledwie dwóch porażek zajmują 6. miejsce. Jednak do nadrobienia zielono-białe mają jeszcze dwa zaległe spotkania. Te mogą ich wywindować nawet na fotel lidera.

Początek spotkania z GTK w niedzielę (2 stycznia) o godzinie 18:00. Bilety do nabycia w sklepie internetowym oraz w kasach biletowych hali MOSiR przed rozpoczęciem starcia. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26 roku życia, osobom po 65 roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej.