Ochota Warszawa odhaczona. Trzynasta wygrana koszykarzy

Zawodnicy U!NB AZS UMCS Start Lublin bardzo pewnie pokonali MKS Ochotę Warszawę 94-41. Najskuteczniejszy na parkiecie był Mateusz Wiśniewski, który zdobył 20 punktów.

Miejscowi rozpoczęli mecz od prowadzenia 9-0. Goście odpowiedzieli “trójką” Mikołaja Jesionka (9-3). Dalej jednak dominowali gospodarze. Błyszczał Wiśniewski. Po jego wolnych akademicy wygrywali 21-3. Ochocie nie wpadało niemal nic. Rywale, co prawda trafili znów “za trzy” (21-6), jednak to nie zmieniło obrazu gry. Po pierwszej kwarcie Lublin prowadził 30-12. Koszykarze ze stolicy z kolei wszystkie swoje punkty zdobywali zza łuku. Widać było różnicę klas także w drugiej, trzeciej i czwartej kwarcie. W żadnej z nich goście choćby na chwilę nie zagrozili zawodnikom U!NB. Jednak trudno było o to przy 20-procentowej skuteczności w próbach za dwa punkty. AZS UMCS wygrał 94-41, notując trzynaste zwycięstwo w sezonie, a tym, samym umacniając się na fotelu lidera Grupy B rozgrywek 2. Ligi Mężczyzn.

Bardzo dobrze weszliśmy w mecz. Myślę, że pierwsza kwarta już go ustawiła. Pokazaliśmy, że jesteśmy bardzo agresywni i szybko biegamy do kontr.. Wykorzystaliśmy braki kadrowe rywali. Z minuty na minutę chcieliśmy powiększać przewagę. Przy takim wyniku jak dziś, trudno do czegokolwiek się przyczepić ‒ mówi trener gospodarzy, Przemysław Łuszczewski.

U!NB AZS UMCS Start Lublin vs MKS Ochota Warszawa 94-41 (30-12, 19-7, 14-9, 21-13)
U!NB AZS UMCS Start Lublin: Wiśniewski (20), Myśliwiec (15), Jaworski (13), Obarek (10), Pszczoła (9), Kępka (7), Gospodarek (6), Wąsowicz (6), Waniewski (5), Nycz (3), Matysek, Szewczyk.