Do Gdańska po dwa oczka!

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin w najbliższej serii zmierzy się na wyjeździe z Politechniką Gdańską. To spotkanie w sobotę (16 stycznia) o godzinie 13:00. Transmisja na stronie TVCOM.

Zielono-białe po arcyważnym zwycięstwie z Gorzowem Wielkopolskim będą faworytkami do zwycięstwa także w starciu z Politechniką. Sytuacja w lidze dla lublinianek jest bardzo dobra. Aktualnie znajdują się na 5. miejscu, ale są na najlepszej drodze do tego, aby sezon zasadniczy skończyć nawet w TOP3. Podstawą jest jednak wygrywanie z zespołami niżej notowanymi, jak właśnie DGT.

Podopieczne trenera Krzysztof Szewczyka jesienią pokonały w hali MOSiR zawodniczki prowadzone przez Wojciecha Szawarskiego 83-73. Z perspektywy czasu widać, że Pszczółki są aktualnie dużo lepszym zespołem niż wtedy, ale i liga wkracza w decydującą fazę. Co za tym idzie presja rośnie. Politechnika w tym roku przegrała oba swoje mecze i aktualnie balansuje na granicy zakwalifikowania się do play-offów. Z pewnością więc w sobotę będzie robiła wszystko, by to sobie odbić, czego świadomość ma Krzysztof Szewczyk:

Teoretycznie jesteśmy wyżej w tabeli, ale Gdańsk szczególnie u siebie jest bardzo niebezpieczny. Musimy uważać zwłaszcza na rzuty trzypunktowe rywalek, bo te jest ich główną bronią. Dodatkowo gra jeden na jeden Davis czy dogrania piłki do Hamblin będą czymś, na co trzeba zwrócić uwagę. Politechnika walczy o play-offy. Każdy mecz, zwłaszcza u siebie jest dla nich na wagę złota, więc spodziewamy się trudnego spotkania.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat