Cały Lublin, w tym sportowy, pomaga Ninie! Dołącz i Ty!

Trwa zbiórka charytatywna na rzecz chorej na SMA (rdzeniowy zanik mięśni), niespełna dwuletniej Niny Słupskiej. Wczoraj “Armia Niny” spotkała się z dziewczynką oraz jej rodzicami na Placu Litewski.

“Armii Niny” przewodzi znana aktorska, od pewnego czas mieszkanka Lublina ‒ Katarzyna Bujakiewicz. W pomoc włącza się coraz więcej osób. Do Armii należą m.in. należą członkowie kabaretów Smile czy Ani Mru Mru. Zebrać trzeba dużo, bo koszt podania leku dziewczynce wynosi ponad 9 milionów złotych. W czwartek na Placu Litewskim spotkali się ludzie zaangażowani w pomoc Ninie, w tym lubelscy sportowcy czy wspomniani wcześniej kabareciarze.

Wpłat można dokonywać na stronie siepomaga.pl. Powstała także specjalna grupa licytacyjna na Facebooku, gdzie można licytować przeróżne rzeczy, w tym te przekazane przez sportowców AZS UMCS Lublin. Nabyć można między innymi piłkę z autografami Pszczółek z sezonu 19/20 czy też koszulkę z autografem Sofii Ennaoui. Wylicytować można również inną koszulkę ‒ podpisaną przez Malinwę Kopron i Anitę Włodarczyk, a także całoroczny karnet do siłowni Fit&Gym AZS. W pakiecie z nim dołączony jest spersonalizowany trening z czołową polską płoktarką ‒ Karoliną Kołeczek.

Autor: Kamil Wojdat