Odzyskać tytuł! Wkrótce Drużynowe Mistrzostwa Polski

Już 26 września na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie odbędą się zawody finałowe Drużynowych Mistrzostw Polski. AZS UMCS Lublin postara się odzyskać tytuł sprzed dwóch lat, który rok temu zaledwie o 0.5 punktu przegrał z warszawskim AWF-em.

Wydaje się, że u siebie akademicy będą nie do zatrzymania. Póki co prowadzą w klasyfikacji klubowej, ale decydujący pojedynek rozegra się 26 września. Na starcie zobaczymy reprezentantów ośmiu najlepszych po pierwszej części sezonu klubów. Rozegranych zostanie dziesięć konkurencji.

Zielono-biali wystąpią prawie w najmocniejszym składzie personalnym. Prawie, bo zabraknie Karoliny Kołeczek, która z powodu kontuzji musiała już zakończyć trwający jeszcze sezon.

Jednak w zawodach w zdecydowanej większości zobaczymy największe gwiazdy lubelskiego klubu, m.in. Sofię Ennaoui (1500 metrów), Malwinę Kopron (rzut młotem), Paulinę Gubę (pchnięcie kulą), Małgorzatę Hołub-Kowalik (400 metrów) czy Karola Hoffmanna (skok w dal).

Organizatorem zawodów jest Klub Środowiskowy Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie. Ilość biletów na wydarzenie jest ograniczona. Wejściówki nabyć można TUTAJ.

Autor: Kamil Wojdat