Pszczółki lepsze od Basketu Bydgoszcz

W pierwszym meczu rozgrywanego w Gdyni “V Memoriału Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek” koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pewnie pokonały drużynę KS Basket 25 Bydgoszcz 88-59. Tym samym w trwającym okresie przygotowawczym podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka są nadal niepokonane.

Spotkanie z Basketem rozpoczęło się dla akademiczek wręcz idealnie. Zielono-białe już po niespełna czterech minutach gry prowadziły aż 10-0! Dwa razy z kolei punktowała Emilia Kośla. Niemoc rywalek przełamała dopiero występująca swego czasu w Lublinie Magdalena Szajtauer (10-2). Kolejny fragment był nieco bardziej wyrównany, ale w końcówce pierwszej kwarty znowu dominowały lublinianki, które wygrywały po niej 28-9. W następnej wyraźnie za odrabianie strat wzięły się zawodniczki z Bydgoszczy. Jednak mimo to, Pszczółki trzymały je na bezpieczny dystans. Do przerwy drużyna trenera Szewczyka wygrywała 45-33.

Po zmianie stron ponownie z większym impetem zaatakowały lublinianki. Szybko odskoczyły na kilkanaście oczek. Dobre zawody rozgrywała Ilaria Milazzo, która ten mecz zakończyła ze stuprocentową skutecznością w rzutach “za trzy”. Podobnie jak w sparingach w Lublinie, wysoki poziom trzymały także Morgan Bertsch i Emilia Kośla. Gra akademiczek mogła się podobać. Po trzech kwartach prowadziły 70-44. Ostatnie odsłona nie odwróciła losów pojedynku. Pszczółki jeszcze zwiększyły przewagę, ostatecznie triumfując 88-59. Kolejne spotkanie turnieju zielono-białe rozegrają w piątek. Rywalem Politechnika Gdańska.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ‒ Artego Bydgoszcz 88-59 (28-9, 17-24, 25-11, 18-15)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Zuzanna Sklepowicz (4), Ilaria Milazzo (17), Wiktoria Duchnowska (3), Elisabeth Pavel (9), Karolina Poboży (8), Martina Fassina (9), Emilia Kośla (13), Morgan Bertsch (15), Olga Trzeciak (10).

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat