Pierwsze AGP za nimi. 20 medali w dorobku

W weekend w Kozienicach odbyły się pierwsze zawody z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski. Wystartowało w nich blisko 200 zawodników z całego kraju. Reprezentanci AZS UMCS Lublin w kategorii Open stawali na podium 16-krotnie.

Z podziałem na kategorie wiekowe 20-krotnie. Wszystko przełożyło się na 8. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Zdecydowanie najlepiej spisali się Paula ŻukowskaJan Świtkowski oraz Daniela Georges.

Ta pierwsza była bezkonkurencyjna w stylu zmiennym. Nie miała sobie równych na dystansach 200 oraz 400 metrów. W imponującym stylu zwyciężyła również wyścig na 800 metrów stylem dowolnym. Z czasem 8:49.17 sekundy drugą na mecie Julię Gwaj z “Olimpijczyka” Suwałki pokonała o prawie minutę! Pozostałe dwa medale Żukowska dołożyła na dystansach 200 oraz 400 metrów. Na dłuższym z nich była druga, na krótszym trzecia.

Styl dowolny zdominowała jednak inna zawodniczka Lublina ‒ Daniela Georges. Triumfowała na dystansach 100, 200 oraz 400 metrów! Brąz na “setkę” powędrował natomiast do młodej, 15-letniej Laury Bernat (AZS UMCS Lublin) ‒ w kategorii U15 złoto! Daniela wywalczyła ponadto srebro na 100 metrów motylkiem. Z wynikiem 28.33 sekundy straciła do zwyciężczyni ‒ Pauliny Pedy (AZS-AWF Katowice) 0.12 sekundy.

Na 200 motylkiem 2. miejsce stało się udziałem juniorki AZS UMCS Lublin, 15-letniej Pauliny Warchałowskiej. W kategorii U15 jej wynik (2:26.61 sekundy) zapewnił jej 1. miejsce! W rywalizacji U15 pływaczka sięgnęła jeszcze po dwa brązy: na 50 i 100 właśnie delfinem.

Również w dobrym nastroju z Kozienic wraca Jan Świtkowski. Łącznie zdobył pięć medali. Wygrał na 200 metrów dowolnym oraz 100 zmiennym. Srebra wywalczył na 50 i 100 motylkiem, natomiast brąz na 50 metrów dowolnym.

Najlepszy wynik punktowy za indywidualny start podczas całych zawodów wśród pań osiągnęła Georges (781). Tu za nią była Żukowska (780) ‒ za wyścig na 400 dowolnym. W kategorii panów Świtkowski był drugi (817) ‒ za konkurencję 200 dowolnym. Wygrał zawodnik UKS G-8 Bielan Warszawa, Kacper Stokowski (872).

W klasyfikacji najlepszych zawodniczek i zawodników za wszystkie starty: wśród mężczyzn drugi był Świtkowski. Wśród kobiet drugie miejsce zajęła Żukowska, trzecie Georges.