Pierwszy epizod dla Koszalina. Sprawa mistrzostwa nadal otwarta

Koszykarze U!NB AZS UMCS Start II Lublin ulegli w pierwszym meczu finałowym Żakowi Koszalin 67-69. O tym kto sięgnie po złoto 2. Ligi zdecyduje drugie spotkanie, na terenie rywali akademików.

Po lekko przespanym początku, kiedy lublinianie przegrywali już 3-12, udało im się dojść rywala i ostatecznie zakończyć pierwszą kwartę prowadzeniem 18-16. W kolejnej minimalnie lepsi byli goście, a szczególnie wyróżniali się Harris i Dłoniak. Do szatni zespoły udały się przy wyniku 33-36. Kluczowa dla losów starcia wydała się trzecie odsłona. AZS jakby nie wyszedł z szatni, a to wykorzystali zawodnicy Żaka. Po trzech kwartach było 46-59. Wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte, ale lublinianie wcale tak nie myśleli. Pogoń była naprawdę intensywna. Gdy “za trzy” trafił Myśliwiec, strata zmalała tylko do czterech oczek (64-68). Jednak do końca zostało niecałe pół minuty. Ostatecznie AZS przegrał 67-69.

Taktycznie byliśmy przygotowani bardzo dobrze, ale mentalnie chyba nie podeszliśmy do tego meczu na 100%. To zaważyło na tej porażce. Uważam, że gdyby to był półfinał, a więc stawka była większa oraz gdyby był w składzie Karol Obarek, dzisiaj byśmy wygrali. Widać było trochę zmęczenie środowym półfinałem, ale i tak wszystko jest w głowie: zabrakło skupienia. To nie był mój zespół, nie wszyscy byli gotowi mentalnie. Sprawa mistrzostwa jest oczywiście otwarta i chcemy je zdobyć! – komentował na gorąco trener U!NB, Przemysław Łuszczewski.

Nie było to najlepsze spotkanie z naszej strony, ale i po stronie rywali także. Może dlatego, że obie ekipy już uzyskały awans do 1. Ligi, zatem brakowało pełnej koncentracji. Zwycięstwo cieszy i to jest najważniejsze, ale nie do końca jestem zadowolony z wyniku. To jest dwumecz, więc nadal każdy ma szanse na tytuł. My podtrzymaliśmy serię, to była nasza 30-sta wygrana z kolei, zatem to na pewno cieszy – mówił trener Żaka, Piotr Ignatowicz.

U!NB AZS UMCS Start II Lublin vs MKKS Żak Koszalin 67-69 (18-16, 15-20, 13-23, 21-10)
U!NB: Myśliwiec (16), Gospodarek (15), Nycz (9), Waniewski (9), Wąsowicz (5), Wiśniewski (5), Pszczoła (5), Matysek, Kępka (DNP), Szewczyk (DNP)
Żak: Dłoniak (24), Harris (13), Pryć (12), Zarzeczny (10), Szewczyk (6), Koziorowicz (4), Czubak, Bielecki, Lasota, Kwaterski (DNP)