Pierwszy mecz grupowy w EuroCup. Rywalem Panathinaikos

Rozpoczyna się emocjonująca rywalizacja w europejskich pucharach. Przed koszykarkami Polski Cukier AZS UMCS Lublin pierwsze starcie grupowe w EuroCup, a o komplet punktów lublinianki powalczą z Panathinaikosem. To starcie już dziś (27 października) o 18:00 w Hali MOSiR.

W minionym sezonie żyliśmy piękną przygodą lublinianek w europejskich pucharach, którą można uznać za ogromny sukces. Akademiczki, będąc debiutantkami w EuroCup, dotarły aż do 1/8 finału tych rozgrywek, a na swojej drodze pokonały takie zespoły jak chociażby francuskie Tarbes GB czy Villeneuve d’Ascq. Teraz zielono-białe już z większym bagażem doświadczeń rozpoczynają kolejną edycję pucharów.

W fazie grupowej akademiczki zmierzą się Crveną Zvezda, Ramatem Hasharon oraz Panathinaikosem. Jako pierwsza do Lublina zawita ekipa z Grecji, a lubelskie koszykarki poznały już grecki styl gry, bo w ramach przygotowań do sezonu starły się dwukrotnie z Olympiakosem. Teraz ranga tych spotkań jest dużo większa.

W drużynie panuje taki nastrój wyczekiwania. Chcemy dobrze rozpocząć tę batalię grupową i z niecierpliwością czekamy na dzisiejszy mecz. Panathinaikos jest bardzo doświadczonym zespołem i ma w swoich szeregach dziewczyny, które już dużo czasu spędziły na europejskich parkietach. Myślę, że można się spodziewać spokojnej i bardzo ułożonej koszykówki. My natomiast musimy grać swoje, nasze rezerwowe muszą się włączyć do tej walki, a wtedy będzie szansa na zwycięstwo – wyjaśnia Krzysztof Szewczyk, szkoleniowiec akademiczek.

Lublinianki piszą kolejny rozdział w walce w europejskich pucharach, a wy możecie być częścią tej pięknej historii. Pokażcie znów, dlaczego lubelska hala słynie z niesamowitej atmosfery. Widzimy się już dziś (czwartek) o 18:00 w Hali MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich 4. Bilety do nabycia w kasach biletowych przed rozpoczęciem spotkania, a także w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26 roku życia, osobom po 65 roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej.