Pierwszy wyjazd w sezonie. Kierunek Toruń!

Już dziś koszykarki Polski Cukier AZS UMCS Lublin zmierzą się na wyjeździe z Energą Krajowa Grupa Spożywcza Toruń. Będzie to pierwsza okazja lublinianek w tej edycji EBLK do rywalizacji na terenie rywala. Początek starcia już o 17:00.

Zielono-białe mają za sobą już dwa sprawdziany w tym sezonie. Najpierw w fantastycznym stylu pokonały rywalki z Bydgoszczy na inaugurację (72-68), a w kolejnym weekendzie musiały uznać wyższość przyjezdnych z Gorzowa Wielkopolskiego (67-68). Formę zespołu z Torunia można natomiast ocenić tylko po jednym meczu, w którym pokonał na wyjeździe 1KS Ślęzę Wrocław (60-79).

Wiadomo, że chcemy wygrać, ale nie spodziewamy się, że będzie to jakiś łatwy mecz. Toruń już pierwszej kolejce pokazał, że jest to zupełnie inna drużyna niż w poprzednim sezonie. Zespół jest teraz zdecydowanie mocniejszy. Wiemy, że musimy od początku być skoncentrowani i nastawieni, że to będzie ciężkie spotkanie. Od początku tygodnia przygotowujemy się do tego starcia i uważam, że będziemy gotowi na to, co zaprezentuje rywal – podkreśla Krzysztof Szewczyk, szkoleniowiec lubelskiej drużyny.

Energa Toruń to zupełnie inny zespół niż ten, który widzieliśmy w minionej kampanii. Wówczas lubelskie akademiczki wygrały 83-47 u siebie oraz 93-63 na wyjeździe. W zespole z Torunia latem doszło do wielu nowych zmian, łącznie z przyjściem nowego trenera – Elmedina Omanicia. Zespół z Lublina jest jednak zwarty i gotowy na to wyzwanie, a priorytetem jest zabranie kompletu punktów do domu.

Fot. Elbrus Studio
Autor: Rafał Małys