Piłkarze i szczypiornistki najlepsi w swoich półfinałach!

Za nami kolejne turnieje półfinałowe Akademickich Mistrzostw Polski. Z przytupem miejsca w finałach zagwarantowały sobie ekipy piłkarzy nożnych i piłkarek ręcznych.

Zmagania tych drugich odbyły się w miniony weekend w Katowicach. Udział w nich wzięło dziesięć ekip podzielonych na dwie grupy. Lublinianki w tej fazie wygrały wszystkie mecze. W fazie pucharowej po karnych pokonały AGH Kraków, a w spotkaniu o złoto wygrały z katowickim AWF-em. Najlepszą bramkarką turnieju została Monika Nóżka. Finały od 10 do 13 czerwca także w Katowicach. W nich wielokrotne medalistki tych zawodów prowadzone przez trenera Patryka Maliszewskiego powalczą o złoto.

Także jako najlepsza drużyna swojej strefy do zmagań finałowych awansowali piłkarze trenera Tomasz Bieleckiego. Akademicy byli gospodarzami rywalizacji, ale dla swoich gości na boisku gościnni nie byli, wygrywając wszystkie mecze turnieju! Najlepszym bramkarzem został wybrany Mateusz Zawiślak. Przypomnijmy, że zawodnicy UMCS-u to aktualni akademiccy wicemistrzowie Polski, zatem z pewnością będą jednym z kandydatów do medalu. Finały w dniach 20-23 czerwca w Opolu.

Jestem bardzo dumny z moich zawodników. Wszyscy spisali się znakomicie. Tegoroczne półfinały stały na wysokim, wyrównanym poziomie. Zespoły były dobrze przygotowane, ale najważniejsze, że rywalizacja toczyła się w duchu fair-play. Cieszymy się, że po raz kolejny awansowaliśmy do ogólnopolskich finałów tym bardziej, że w tym roku nie odbywały się Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, a te zawsze były dla nas taką selekcją i przygotowaniem przed AMP-ami – mówi trener Tomasz Bielecki.

Nieco mniej szczęścia miały siatkarki, które w swoich półfinałach zajęły 4.miejsce. Miejsc w finałach było z kolei tylko trzy… W grupie lublinianki odniosły trzy imponujące zwycięstwa w stosunku 2-0 i nic nie zapowiadało, że nie znajdą się w najlepszej trójce zmagań. Pierwszy mecz w fazie pucharowej akademiczki również zwyciężyły takim samym rezultatem, ich rywalem był AWF Kraków. W stawce zostały cztery ekipy. Przeciwnikiem zielono-białych Uniwersytet Jagielloński. Pierwsza partia padła łupem lublinianek, ale dwie kolejne wygrały rywalki… Podopiecznym trenera Piotra Fijołka pozostała walka o brąz i awans do finałów. Jednak o to samo walczyły siatkarki PWSZ Tarnów. 2-0 wygrały te drugie. UMCS zakończył rywalizację na 4. miejscu. Najlepsza okazała się ekipa z Krosna. MVP turnieju została libero UMCS-u, Anfisa Akulich.

Autor: Kamil Wojdat