Wygrana zapewni awans! Transmisja meczu na kanale YouTube

Środowe starcia między koszykarzami U!NB AZS UMCS Start II Lublin a Rycerzami Rydzyna będzie trzecim meczem półfinałowym tych ekip w rozgrywkach 2. Ligi Mężczyzn. Kto w nim zwycięży, zapewni sobie awans na zaplecze ekstraklasy!

W sezonie zasadniczym obie drużyny przez swoje rozgrywki grupowe przeszły niczym burza. Obydwie zakończyły je na 1. miejscach z bilansami 22-2. W play-offach minimalnie lepiej radzili sobie lublinianie, ale bezpośrednie starcie obu ekip póki jest na remis. W Lublinie wygrali gospodarze (77-74), jednak było to zwycięstwo po szaleńczej pogoni. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego odrobili 20 punktów straty i to oni byli po tym pojedynku bliżej awansu.

Tydzień później było już nieco inaczej. Mimo że po pierwszej kwarcie to Lublin prowadził 24-19,, to kolejne dwie były wyraźnie lepsze dla Rycerzy. Tych do zwycięstwa prowadził Kamil Chanas, zdobywca 27 oczek. Tyle samo w ekipie U!NB zdobył Michael Gospodarek, ale to Rycerze byli lepsi, wygrywając 97-82.

O tym kto awansuje do finału ligi, a jednocześnie zapewni sobie już awans do wyższej klasy zdecyduje trzecie starcie. Początek w środę (19 maja) o godzinie 19:00. Transmisja na kanale YouTube AZS UMCS Lublin (TUTAJ). O 18:15 na klubowym profilu Facebook rozpocznie się z kolei studio przedmeczowe.

fot. Elbrus Studio
Autor: Kamil Wojdat