Piramida szkoleniowa coraz szersza. W Bełżycach powstaje grupa naborowa AZS UMCS

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II to kolejne miejsce, w którym być może swoją przygodę z koszykówką rozpoczną przyszłe zawodniczki Pszczółek. W Bełżycach powstaje Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki, a swoje grupy naborowe będzie w nim prowadził AZS UMCS Lublin.

16 września odbył się trening pokazowy, który poprowadził drugi trener lubelskich Pszczółek oraz koordynator szkolenia młodzieży w klubie lubelskim – Marek Lebiedziński. Powstały trzy piętnastoosobowe grupy młodzieżowe. Na ręce dyrektor placówki – Lucyny Sobczak oraz kadry trenerskiej został przekazany ponadto niezbędny sprzęt treningowy.

Po pierwsze jesteśmy bardzo zadowoleni, że młodzież będzie mogła rozwijać swoją aktywność fizyczną. Jest to też dla nich ogromna szansa, bo te dziewczynki, które wytrwają będą miały większe możliwości, choćby przy wyborze przyszłych szkół. Pierwszy nabór był błyskawiczny, więc jestem spokojny o dalsze losy tego projektu! Bełżyce są dumne, że dołączają do grona tych wyjątkowych ośrodków, których w województwie zbyt wiele nie ma. Mamy naprawdę doskonałe warunki, aby uprawiać sport i liczymy na rozwój rozpoczętej współpracy z Polskim Związkiem Koszykówki oraz Klubem AZS UMCS Lublin. Może już niedługo zostanie zorganizowany u nas pierwszy turniej, zatem wszystko idzie w dobrym kierunki – mówi burmistrz Bełżyc, Ireneusz Łucka

Bardzo cieszymy się, że wychodzimy ze szkoleniem młodzieży poza Lublin. To bez wątpienia świetna inicjatywa: zarówno dla nas, jak i dla szkoły w Bełżycach. Pierwszy trening pod kątem frekwencji wyglądał naprawdę obiecująco. Widać ogromny zapał w oczach tych młodych zawodniczek, które rozpoczynają swoją przygodę z koszykówką. Wierzymy, że dzięki naszemu wsparciu i warunkom jakie zostaną stworzone do rozwoju ich pasji, pewnego dnia zadebiutują w pierwszej drużynie Pszczółek – komentuje prezes AZS UMCS Lublin, Rafał Walczyk.