Udany sprawdzian Pszczółek podczas turnieju w Toruniu

Emilia Kośla

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w weekend zaimponowały formą w toruńskim Memoriale im. prof. Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki wygrały oba swoje spotkania!

Najpierw, w piątek, zielono-białe okazały się lepsze od gospodyń turnieju, czyli ekipy Energi Toruń. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka pewnie zwyciężyły 82-60. Najskuteczniejsza w ekipie z Lublina była Kamiah Smalls, dla której był to pierwszy występ w barwach akademiczek. Amerykanka zapisała na swoim koncie 15 punktów. Trener Krzysztof Szewczyk podczas starcia z Katarzynkami po raz pierwszy mógł w pełni skorzystać z całej kadry budowanej na sezon 21/22, bo do Polski przyleciały już wszystkie zakontraktowane nowe zawodniczki ekipy lubelskiej. Nazajutrz akademiczki grały z Basketem 25 Bydgoszcz. To spotkanie było jeszcze bardziej udane dla drużyny Pszczółek, które kontrolowały jego przebieg. AZS wygrał 80-50, a tym razem najlepiej punktującą została Ivana Jakubcowa (19).

Zagraliśmy po raz pierwszy w pełnym składzie: z dwiema Amerykankami i Emilią Koślą. Widać co prawda jeszcze sporo niedociągnięć. Musimy trochę podciągnąć fizycznie zawodniczki ze Stanów, które dopiero do nas dołączyły. To był nasz ostatni sprawdzian przed eliminacjami do EuroCup. Dzisiaj mamy dzień wolnego, od poniedziałku do środy już tylko trening. W czwartek musimy być gotowi na 100%. Na chwilę obecną wszystkie zawodniczki są zdrowe, więc pozostaje mieć nadzieję, że tak pozostanie do meczu ze Spartakiem – komentuje trener Krzysztof Szewczyk.

Energa Toruń vs Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 60-82
Pszczółka: Smalls (15), Fassina (15), Jakubcova (14), Sklepowicz (8), Mack (8), Kośla (7), Niedźwiedzka (7), Kurach (5), Duchnowska (3), Stanacev, Trzeciak.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin vs Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 80-50
Pszczółka: Jakubcova (19), Mack (14), Smalls (10), Fassina (10), Sklepowicz (8), Stanacev (6), Duchnowska (5), Kośla (4), Niedźwiedzka (4), Kurach, Trzeciak.

We wspomniany czwartek (23 września) o godzinie 18:00 lublinianki podejmą Spartaka Moskwa w eliminacjach do rozgrywek EuroCup. Bilety na to spotkanie do nabycie w sklepie internetowym oraz w kasach hali MOSiR przed meczem.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat