Po pierwsze zwycięstwo w 2024 roku

Miniony rok zakończyły wygraną, więc liczymy, że i takim akcentem rozpoczną 2024 rok. Przed koszykarkami Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin pierwsze starcie w nowym roku, a na wyjeździe zmierzą się z MKS-em Pruszków.

Ostatnie spotkanie w Bydgoszczy przełamało złą passę meczów na wyjeździe. Lublinianki wygrały z KS-em Basket 25 Ekstraklasa Sp. z oo Bydgoszcz 92-77 i to mistrzynie Polski przez większość czasu dyktowały warunki gry. Wypracowały sobie okazałą zaliczkę, którą utrzymały do samego końca. Z pewnością akademiczki chcą teraz pójść za ciosem, a okazja ku temu już w środę w Hali Znicz.

Pierwszy mecz w nowym roku mamy nadzieję zacząć od wygranej, czyli kontynuować tę passę zwycięstw na wyjeździe. Powoli chcemy kilka nowych rzeczy wprowadzić, żeby na przyszłość mieć je przećwiczone w takim rytmie meczowym. Na chwilę obecną oprócz Kalenik i Jeziornej wszystkie dziewczyny są gotowe do gry. Jedziemy po zwycięstwo! – zapowiada Krzysztof Szewczyk, szkoleniowiec Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

Kibice z Pruszkowa nadal czekają na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Drużyna złożona głównie z samych Polek zajmuje obecnie 11. pozycję w tabeli i przed nią wymagająca walka o utrzymanie w lidze. Faworytkami tego pojedynku będą zdecydowanie koszykarki z Lublina, ale muszą to jeszcze potwierdzić na parkiecie. Początek meczu MKS-u Pruszków z Polskim Cukrem AZS UMCS Lublin już w środę o 17:00, a transmisja dostępna na stronie Emocje.TV.

A kiedy pierwsza okazja w nowym roku, żeby zobaczyć akademiczki w Hali MOSiR? Najbliższe domowe spotkanie zaplanowane jest na niedzielę na 14:00 z Eneą AZS Politechnika Poznań, a sprzedaż biletów trwa już w naszym sklepie internetowym.