Początek rundy rewanżowej w Eurolidze

Czas na rundę rewanżową w Eurolidze Kobiet. Już w środę w Hali MOSiR koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin ponownie spotkają się z Beretta Familia Schio.

To właśnie z włoską ekipą akademiczki rozegrały swój pierwszy w historii mecz w Eurolidze. Starcie z mistrzyniami Włoch zakończyło się porażką zielono-białych 50-70 i choć od tego spotkania minęły jedynie dwa miesiące, to w drużynie z Lublina wiele się przez ten czas zmieniło. Lublinianki zagrały już ze wszystkimi rywalkami i poznały ich mocne i słabsze strony. Teraz czas na rundę rewanżową, którą rozpoczną starciem z koszykarkami ze Schio, ale tym to one będą pełnić funkcję gospodyń.

Schio to jest zespół, który gra w obronie i jest bardzo zbilansowany. Nie ma jednej czy dwóch gwiazd, ale jest szeroka rotacja, czyli 8-9 zawodniczek, które grają na odpowiednim poziomie. To jest siła tej drużyny. Mamy swój plan na ten mecz i wyjdziemy jutro powalczyć o zwycięstwo. Wszystkie zawodniczki na ten moment zgłaszały gotowość do grania. Jedyną zmianą naszym w składzie jest to, że dołączyła do nas Veronica Burton, która jest zgłoszona do tego spotkania, więc będzie mogła zadebiutować – zapowiada Krzysztof Szewczyk, trener zespołu z Lublina.

Beretta Familia Schio to jedna z najlepszych drużyn w historii Włoch. Dwunastokrotnie sięgały po mistrzostwo kraju, a przed rokiem wywalczyły brąz w rozgrywkach Euroligi. To kolejne uznana marka na koszykarskiej mapie Europy, która zawita do Lublina. Nie możecie tego przegapić!

Widzimy się już w środę o 20:00 w Hali MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich 4. Bilety do nabycia w kasach biletowych przed rozpoczęciem spotkania, a także w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26 roku życia, osobom po 65 roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej.