Podium AMWL dla siatkarek i siatkarzy

Weekendowe zmagania w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego zakończyły się dwoma medalami dla zawodników sekcji siatkówki AZS UMCS Lublin.

W sobotę na boiskach Centrum Sportowego Politechniki Lubelskiej (ul. Nadbystrzycka) rywalizowali panowie, wśród których oglądaliśmy dwie pary Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Mowa o duetach: Szczepan Gębczyk/Adam Chrzanowski oraz Michał Szust/Maciej Kuliński. Nieznacznie lepiej poradził sobie pierwszy z wymienionych, który zakończył zmagania z brązowymi medalami. Ich koledzy z uczelni znaleźli się tuż za podium. Dwa pierwsze miejsce przypadły zespołom Politechniki Lubelskiej. Złoto trafiło w ręce Tobiasza Kaniewskiego i Maciej Włodarczyka natomiast srebro stało się udziałem Wojciecha Kwietnia i Michała Adamczuka. Awans do turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski uzyskało osiem drużyn z jedenastu startujących.

Podobnie dla AZS UMCS Lublin ułożył się turniej kobiecy. Panie do rywalizacji wkroczyły w niedzielę. Zgłoszonych zostało dwanaście zespołów, w tym trzy z UMCS-u. Najwyżej został sklasyfikowany duet Natalia Gieroba/Julia Chadała, który zakończył zmagania na trzecim miejscu! Co prawda rok temu Natalia Gieroba (wtedy w parze z Sylwią Obszyńską) sięgnęła po złoto, ale teraz również jest zadowolona z wyniku.

– W zeszlym roku bylo pierwsze miejsce. Teraz jednak Sylwia Obszyńska, z którą tworzę duet już od kilku lat, nie mogła wystąpić. Z Julią Chadałą grałyśmy ze sobą pierwszy raz. Absolutnie nie ma żadnego niedosytu. Jestem bardzo szczęśliwa z naszego wyniku oraz wyniku moich koleżanek z drugoligowej drużyny AZS UMCS Lublin. Plażówkę traktuję bardziej jako formę zabawy niż rywalizacji w przeciwieństwie do ligi czy akademickich rozgrywek halowych ‒ mówi Natalia Gieroba.

Zapytana o to, jak było ponownie wrócić do rywalizacji sportowej o stawkę oraz czy motywacja była większa niż zazwyczaj, dodaje:

– Wrócić było bardzo ciężko. Miałyśmy kilka miesięcy przerwy, a jak wiemy plażówka wymaga dobrej kondycji. Pogoda w ostatnim czasie była też różna: jak nie burze to ogromny wiatr, więc trudno było trenować. Natomiast na turnieju zaskoczył nas ogromny upał, przez co brakowało czasami sił. Ale oczywiście wszyscy mieli takie same warunki, więc nie ma co narzekać. Motywacja była taka jak zawsze: chciałyśmy się dobrze zaprezentować i dać z siebie wszystko. Uważam, że wykonałyśmy cel, dwie pary z UMCS-u dostały się do kolejnego etapu. Jesteśmy bardzo szczęśliwe z wyniku ‒ tym bardziej ja ,ponieważ jest to mój ostatni występ w rozgrywkach akademickich.

Wspomniana przez Natalię druga para to Paulina Kłuś/Zuzanna Urbańska, które zajęły czwarte miejsce. Teraz oba duety czekają półfinały AMP. Niedzielne zawody padły łupem Agnieszki Gołofit i Pauliny Kwapisiewicz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Drugie miejsce wywalczył team: Magdalena Piech/Aleksandra Romaniuk.

W rozgrywkach wystąpiła jeszcze jedna ekipa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej: Paulina Kępka/Weronika Pyzik. Zawodniczki zostały sklasyfikowane na dziesiątej pozycji. Komunikat zawodów dostępony na stronie organizatora ‒ AZS Lublin (TUTAJ).

fot. AZS Lublin