Dwa mecze domowe. Pierwszy w sobotę

Koszykarze U!NB AZS UMCS Start II Lublin sezon zasadniczy zakończą meczami we własnej hali. W sobotę (7 marca) zmierzą się z AZS UJK Kielce.

Pierwszy pojedynek obu zespołów wyraźnie wygrali zawodnicy z Lublina. Na wyjeździe pokonali najbliższych rywali 88-71.

Teraz także wszystko przemawia na ich korzyść. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego wygrali cztery mecze z rzędu. W zeszłej kolejce pokonali w stolicy liderujące Dziki 102-85. Aktualnie lublinianie są na pozycji wicelidera. Dogonić pierwszy zespół Warszawy jest prawie nierealnym. Ale celem akademików jest w takim wypadku obrona 2. pozycji. Ogranie Kielc jest obowiązkiem, bo 18 marca AZS UMCS Start będzie mierzył się z Radomiem ‒ bezpośrednim rywalem w walce o to.

Zespół ze Świętokrzyskiego jest w zasadzie pewny, że do play-off’ów przystąpi z 6. miejsca. Tabela Grupy B TUTAJ. Zatem powoli może szykować się już do tej części sezonu. W niej na początek prawdopodobnie czeka go starcie z HydroTruckiem Radom.

W sobotę przy Alejach Zygmuntowskich 4 na pewno nie będzie odpuszczania. W końcu czekają nas akademickie derby. Najlepszymi strzelcami zespołu z Kielc są Michał Szwedo (370) i Jakub Lewandowski (362).

Początek spotkania w sobotę (7 marca) o godzinie 17:00 w hali MOSiR.

 

fot. Michał Piłat

Auor: Kamil Wojdat