Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego wróciły!

Weekend 6-7 czerwca będzie pierwszym, w którym po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa sportowcy znowu powalczą o medale Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego.

Na sobotę zaplanowane zostały rywalizacje w dwóch dyscyplinach: siatkówce plażowej mężczyzn oraz koszykówce 3×3. W pierwszej z wymienionych konkurencji walczyć o zwycięstwo będzie jedenaście par z sześciu uczelni. Barw Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej będą bronić dwa duety: Szczepan Gębczyk/Adam Chrzanowski oraz Michał Szust/Maciej Kuliński. Również dwie drużyny UMCS-u staną do boju w baskecie 3×3 kobiet: Agata Borkowska/Katarzyna Błaszczak/Karolina Bednarczyk/Dagmara Gruszczak oraz Joanna Krasoń/Weronika Jaworska/Anna Dąbrowska/Aleksandra Kędzierska. Ich przeciwniczkami będzie pięć zespołów z czterech uczelni. W koszykówce mężczyzn natomiast zmierzy się sześć zespołów. Jednak wydaje się, że walka o złoto rozstrzygnie się między reprezentantami UMCS-u. Najsilniej obsadzone są właśnie drużyny z tej uczelni w składach: Szymon Jaworski/Bartłomiej Bycz/Mirosław Uniłowski/Wojciech Matysek oraz Karol Obarek/Krzysztof Wąsowicz/Kamil Waniewski/Filip Bożenko.

W niedzielę przyjdzie kolej na plażówkę w wykonaniu pań. Zgłosiło się aż czternaście par, w tym trzy broniące barw UMCS-u: Natalia Gieroba/Julia Chadała, Paulina Kłuś/Zuzanna Urbańska, Paulina Kępka/Weronika Pyzik. Zdecydowanie to pierwsze dwa zespoły  wydają się być faworytkami do zwycięstwa.

Turnieje piłki siatkowej odbędą się na boiskach Centrum Sportowego Politechniki Lubelskiej (ul. Nadbystrzycka), a zmagania w koszykówce na boisku wielofunkcyjnym Centrum Kultury Fizycznej UMCS (ul. Langiewicza). Harmonogram innych, które odbędą się w czerwcu na stronie AZS Lublin.

fot. Bartłomiej Wójtowicz