Podsumowanie tygodnia: Angelika Mach wicemistrzynią Polski w półmaratonie

Specjalistki w biegach długodystansowych potwierdziły swoją świetną dyspozycję. Nowy sezon zainaugurowali za to tenisiści i tenisistki stołowe ATS-u Akanza AZS UMCS Lublin.

Lekkoatletyka

W Grudziądzu odbyły mistrzostwa Polski w półmaratonie, a z najlepszymi w kraju rywalizowała Angelika Mach. Swój start może uznać jak najbardziej udany, gdyż uzyskała drugi najlepszy wynik wśród kobiet (1:17:10). Jest to jej kolejny medal mistrzowski na tym dystansie, gdyż trzy lata temu triumfowała w Bydgoszczy. W niemieckim Trewirze startowała za to Patrycja Kapała, która rywalizowała na 2000 metrów z przeszkodami. Uzyskała piąty rezultat w stawce, ale co najważniejsze pobiła swój rekord życiowy (6:15.20). Z niecierpliwością oczekujemy za to startu Szymona Żywko. Lekkoatleta AZS-u UMCS otrzymał powołanie na mistrzostwa Europy w biegach ulicznych, które odbędą się 1 października w Rydze.

Tenis stołowy

Tenisiści i tenisistki stołowe rozpoczęli swój kolejny sezon na zapleczu ekstraklasy, a oba mecze rozegrali na wyjeździe. Humor po weekendzie szczególnie dopisał panom, którzy pokonali TTcup.com KS Polonię Kielce 6-4. Spotkanie było bardzo wyrównane, o czym świadczą wyniki, gdyż cztery partie singlowe i jedna deblowa kończyły się po 3-2. Szla zwycięstwa przechyliła się jednak na korzyść lublinian i mogli dopisać sobie po tym starciu komplet punktów.

TTcup.com KS Polonię Kielce – ATS Akanza AZS UMCS Lublin 4-6
Akanza: Chrześcian (dwa single), Wiktowski (dwa single), Kozieł (singiel i debel), Galas (debel).

Żeńska drużyna Akanzy niestety zaznała goryczy porażki, bo za mocna okazała się KS Bronowianka Kraków. Akademiczki z Lublina przegrały 2-8, a jedyne mecze singlowe wygrały Kamila Głodek (3-2 vs Zuzanna Syrda) oraz Aleksandra Jeżewska (3-1 vs Katarzyna Galus).

KS Bronowianka Kraków – ATS Akanza AZS UMCS Lublin 8-2
Akanza: Głodek (singiel), Jeżewska (singiel), Więckowska, Szewczak.

Piłka ręczna

Do startu sezonu jeszcze trochę czas pozostało, ale lubelscy szczypiorniści już szlifują formę. W weekend w Zwoleniu wzięli udział w IV Memoriale Jerzego Grzegorza Markiewicza. Rywalizację rozpoczęli od starcia z gospodarzami turnieju i po wyrównanym pojedynku minimalnie ulegli Enei Orlętom Zwoleń 30-31. W meczu op trzecie miejsce uznali wyższość ORLEN Upstream SRS-u Przemyśl (25-30).

Po indywidualnie przepracowanej części okresu przygotowawczego do gry weszły szczypiornistki MKS-u AZS UMCS Lublin. Wzięły one udział w serii towarzyskich spotkań, gdzie zmierzyły się z Zgoda Ruda Śląska – Bielszowice (31-32) oraz SPR-em Sośnica Gliwice (17-47).

Mamy wiele nowych zawodniczek, więc skupiliśmy się na tym, żeby je w miarę szybko wprowadzić do zespołu. Mecze sparingowe pokazały, że jeszcze wiele pracy przed nami, zarówno indywidualnej, jak i zespołowej. Nie udało nam się wygrać ze Zgodą i Sośnicą Gliwice, która w tym sezonie będzie występowała w Lidze Centralnej. Z postawy moich zawodniczek na treningach i w spotkaniach z tymi zespołami jestem zadowolona. Mamy jeszcze trochę czasu do pierwszej kolejki i jestem przekonana, że jak w dalszym ciągu będziemy tak pracować, uda nam się wypracować optymalna formę – podsumowała Małgorzata Rola, trenerka lubelskiej ekipy.

SUP

Za nami druga edycja Akademickiego Pucharu Polski w SUP-ie zwieńczona świetnymi wynikami reprezentantów UMCS-u. W klasyfikacji akademickiej mężczyzn do finału dostał się Adam Grudziński i w decydującym wyścigu. W rywalizacji osób z niepełnosprawnościami w konkurencji siedzącej drugie miejsce zajęła Julia Toś.

Autor: Rafał Małys