Podsumowanie tygodnia: Koniec sezonu dla pierwszoligowych koszykarek

Słodko-gorzki tydzień dla drużyn AZS-u UMCS Lublin. Szczypiorniści notują kolejną wygraną w sezonie, natomiast koszykarki zakończył zmagania w fazie play-off 1. Ligi.

Piłka ręczna

Szczypiorniści AZS-u UMCS Lublin dali nam kolejny powód do radości. Pokonali 31-29 SPR Wisłę Sandomierz i tym samym zanotowali drugie zwycięstwo z rzędu. Więcej o przebiegu rywalizacji pisaliśmy w poprzednim artykule.

Koszykówka

Dla pierwszoligowej Bogdanki AZS UMCS II Lublin sezon dobiegł końca. Akademiczki przegrały drugie starcie z MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski. W środę przegrały u siebie 51-74 i odpadły z dalszej rywalizacji. Gospodynie dobrze zaczęły, bo nie odstępowały rywalek na krok (11-12). Niestety rywalki z każdą minutą czuły się coraz pewniej, co przełożyło się na skuteczność w rzutach za trzy (11-17). Kluczowa dla przebiegu meczu okazała się druga kwarta, gdyż w niej miejscowe nie zdobyły ani jednego punktu z akcji (14-38). Po przerwie przyszło przełamanie, ale różnica na tablicy była już zbyt duża, żeby nawiązać jeszcze walkę.

Bogdanka AZS UMCS II Lublin – MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 51-74 (11-17, 3-21, 21-21, 16-15)
Bogdanka: Jeziorna (22), Nassisi (9), Adamczuk (5), Mirosław (5), Kuper (4), Pogorzelska (3), Dyś (2), Mazurek (1), Poleszak, Kuniewicz, Mitura, Goszczyńska.

Poznaliśmy powołania do seniorskiej reprezentacji Polski 3×3 na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. W szerokim składzie znalazła się m.in. Aleksandra Zięmborska. Przed biało-czerwonymi jeszcze jeden ważny sprawdzian, gdyż wezmą udział w zawodach z cyklu 3×3 Basketball Thailand International League. Wyczekiwany turniej kwalifikacyjny odbedzie się natomiast w dniach 12-14 kwietnia w Hong Kongu, a w nim osiem reprezentacji powalczy o jedno miejsce na igrzyska.

Pływanie

Niespełna miesiąc pozostał do rozpoczęcia najważniejszej pływackiej imprezy w naszym kraju. Aqua Lublin w dniach 25-28 kwietnia będzie gospodarzem Mistrzostw Polski w Pływaniu w kat. Open i Młodzieżowców (19-23 lat). Za organizację imprezy już po raz kolejny odpowiedzialny będzie AZS UMCS Lublin. W miniony czwartek odbyła się oficjalna konferencja prasowa, którą rozpoczęliśmy odliczanie do startu mistrzostw.

Za Kacprem Stokowskim udane starty na mistrzostwach NCAA w Indianapolis. Pływak AZS-u UMCS Lublin wywalczył srebro w wyścigu na 100 jardów stylem grzbietowym (43.89). Na dystansie dwukrotnie dłuższym zaś zajął piąte miejsce w finale (1:38.15). Jako student NC State wywalczył także brąz w sztafecie 4×100 jardów stylem zmiennym (2:59.71).

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego

Porażka w koszykarzy UMCS w półfinale AMWL oznacza, że nie zobaczymy ich w wielkim finale. Katolicki Uniwersytet Lubelski okazał się za mocny i ulegli w starciu z nim 45-70.

KUL Lublin – UMCS Lublin 70-45 (20-5, 17-10, 12-4, 21-26)
UMCS: Tomaszewski (6), Bednarczyk (6), Bobyk (5), Vladynskyy (4), Pisula (3), Czarnota (2), Traczyk (2), Padrak, Bender, Popiołek, Nimchynskyi.

Pewne zwycięstwo szczypiornistek Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Pokonały Uniwerystet Medyczny 7-20 i przedłużyły swoją serię zwycięstw. Warto docenić ich grę defensywną szczególnie w drugiej połowie, kiedy straciły tylko dwie bramki.

UM Lublin – UMCS Lublin 7-20 (5-9)
UMCS: Chodoń (4), Kuc (4), Warias (4), Dziuba (3), Owczaruk (3), Osowska (1), Dąbska (1), Śliwińska.

Zachęcamy Państwa do rozliczenia swojego PIT-u z AZS-em UMCS Lublin i przekazania nam swojego 1,5% podatku. Wasze wsparcie pomaga nam rozwijać klub i pisać kolejne piękne rozdziały historii jego funkcjonowania.

KRS: 000056079

Swój PIT możesz rozliczyć przy naszej pomocy. Dowiedz się więcej.

Autor: Rafał Małys