Podsumowanie tygodnia: Pierwsze stary lubelskich olimpijczyków

Ruszyła najważniejsza sportowa impreza na świecie. Za sobą start ma Bartosz Piszczorowicz, ale to dopiero początek olimpijskich emocji.

Igrzyska Olimpijskie

W piątek zapłonął znicz otwierający Igrzyska Olimpijskie. Drużyna Mistrzów AZS UMCS Lublin reprezentująca narodowe barwy złożona jest z ośmiu zawodników, a są to: Bartosz Piszczorowicz, Kacper Stokowski, Adela Piskorska, Laura Bernat, Angelika Mach, Alicja Wrona-Kutrzepa, Patryk Grzegorzewicz oraz Daria Zabawska. Pierwszy start za sobą ma już Piszczorowicz, który ze sztafetą 4×100 metrów stylem dowolnym wywalczył 13. miejsce w eliminacjach (3:14.94). Harmonogram startów lubelskich zawodników dostępny TUTAJ.

Lekkoatletyka

Kolejni młodzi i zdolni lekkoatleci rywalizowali na mistrzostwach kraju, a tym razem zmagania odbyły się w klasyfikacji U20. Amelia Czwodziński wywalczyła awans do finału B na 400 metrów, w którym nie dała szans swoim rywalkom (56.89). Na tym samym dystansie, ale wśród panów ścigał się Wiktor Idzik i zajął 23. miejsce w eliminacjach (53.56). W finale B na 400 metrów przez płotki trzymaliśmy kciuki za Alicję Nowakowską, a w nim uzyskała piąty wynik (64.93). Miłosz Stróżek rywalizował w skoku w dal (6.41) oraz w trójskoku (12.78), ale w żadnym z nich nie zdołał awansować do finału. Osiemnaste miejsce wśród kulomiotów wywalczył Gabriel Mędrek (12.61).

Za nami 33. Bieg Powstania Warszawskiego, a na starcie pojawiła się Izabela Paszkiewicz. Wyścig ukończyła na dwunastym miejscu i była najszybsza wśród kobiet (33:49).

Koszykówka

Wakacje trwają w najlepsze, a możesz spędzić je na sportowo. Trwają zapisy na Basketball Summer Camp, który odbędzie się w dniach 4-11 sierpnia w Poronienie. Więcej informacji TUTAJ.