Półfinały AMP: Kolejne bilety na finały zdobyte

W miniony weekend miały miejsce kolejne turnieje półfinałowe Akademickich Mistrzostw Polski. Dla reprezentantów AZS UMCS Lublin były one udane, bo zakończone następnymi kwalifikacjami do zmagań finałowych.

W Warszawie rywalizowali piłkarze ręczni. Zielono-biali do stolicy wyruszyli w dosyć okrojonym składzie, co stanowiło pewne utrudnienie. Jednak spośród całej 9-zespołowej stawki biorącej udział w turnieju, tylko jedna drużyna odpadała. Zatem to zdecydowanie zwiększało szansę na pomyślne zakończenie zmagań. Te dla drużyny z Lublina rozpoczęły się bardzo udanie, bo w pierwszym spotkaniu akademicy pokonali Uniwersytet Łódzki aż 32-13. Oto wyniki wszystkich spotkań grupowych podopiecznych trenera Łukasza Achruka:

UMCS ‒ Uniwersytet Łódzki 32-13 (13-5)

UMCS ‒ Warszawski Uniwersytet Medyczny 22-25 (8-13)

UMCS ‒ Uniwersytet Warszawski 18-17 (10-8)

Politechnika Warszawska ‒ UMCS 21-19 (9-9)

Reprezentanci AZS UMCS zajęli trzecie miejsce w 5-zespołowej grupie, a to oznaczało, że zagrają mecz o piąte miejsce w turnieju. Rywalem był Uniwersytet Medyczny w Łodzi, który to okazał się minimalnie lepszy, wygrywając 19-18. Turniej półfinałowy wygrała ekipa Uniwersytetu Warszawskiego. Finały odbędą się na przełomie września i października w Katowicach.

Pokazaliśmy się z dobrej strony. Pojechaliśmy składem, w którym było tylko pięciu zawodników, którzy wciąż grają na poziomie ligowym, w dodatku trzech z nich to kołowi. W dwóch meczach sam będąc bramkarzem, musiałem biegać w polu. Większość drużyn miała szersze kadry i zwyczajnie mogli rotować składem. Wystarczyłby nam jeden zawodnik więcej, który będzie na finałach, żeby spokojnie wygrać półfinał. Wspomniane finały i klasyfikacja tych zawodów będą zależne od tego czy pojawią na nich zawodnicy z Superligi i 1.Ligi. To ma duży wpływ na ostateczny wynik. My na pewno będziemy się bić o medale w klasyfikacji uniwersytetów, jeśli taka zostanie stworzona ‒ mówi bramkarz AZS UMCS Lublin, Karol Kołodziejczyk.

Skład zespołu:Kacper Baranowski, Miłosz Drozd, Damian Kijak, Karol Kołodziejczyk, Sebastian Nowak, Jakub Rycerz, Bartłomiej Świąder, Kacper Tuszyński.

Z kolei w Lublinie odbyły się zmagania w siatkówce plażowej, których organizatorem była Politechnika Lubelska. Na boiskach oglądaliśmy trzy zespoły broniące barw Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (jedna para pań, dwie pary panów). O awans łatwo nie było, bo w zmaganiach kobiet wzięło udział 19, a w rywalizacji panów 18 drużyn. Do finałów wchodziło po 8 najlepszych. 

Turniej kobiet na bardzo dobrej, trzeciej pozycji zakończył duet Paulina Kłuś/Zuzanna Urbańska. Dziewczyny na co dzień występują razem w drugoligowej drużynie AZS UMCS Lublin. Z kolei wśród mężczyzn czwarte miejsce wywalczyli Szczepan Gębczyk/Adam Chrzanowski, a szóste Michał Szust/Maciej Kuliński.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 10-13 września w Gdańsku.

 

Autor: Kamil Wojdat