Polski Cukier AZS UMCS Lublin z wygraną na start eliminacji Euroligi!

Historyczne emocje w Hali MOSiR! Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpoczął walkę o awans do fazy grupowej Euroligi Kobiet od zwycięstwa nad DVTK Huntherm Miszkolc. Lubelski zespół pokonał wicemistrza Węgier 70:67, dając kibicom niezapomniane widowisko pełne zwrotów akcji i emocji do ostatnich sekund.

Mocny początek gospodyń

Już od pierwszej kwarty Biało-Zielone narzuciły rywalkom swój rytm. Skuteczna gra w ataku i twarda obrona sprawiły, że po 10 minutach prowadziły 21:13. Trybuny Hali MOSiR eksplodowały z radości, a zawodniczki nabierały pewności siebie.

Węgierska odpowiedź i nerwowa końcówka

DVTK szybko pokazało, że doświadczenie z Euroligi nie jest przypadkiem. W drugiej i trzeciej kwarcie rywalki odrobiły część strat, doprowadzając do niezwykle wyrównanej rywalizacji (17:19, 12:19). Lublinianki wciąż jednak miały przewagę, a o wszystkim miała zadecydować ostatnia odsłona meczu.

W czwartej kwarcie ponownie błyszczał atak Biało-Zielonych, skuteczność i walka o każdą piłkę pozwoliły gospodyniom dowieźć zwycięstwo. Rezultat ostatniej części to 20:16, a w całym meczu 70:67.

Kapitalna atmosfera i dobry prognostyk

Spotkanie w Lublinie pokazało, że Polski Cukier AZS UMCS jest gotowy na rywalizację na najwyższym europejskim poziomie. Kibice stworzyli niesamowitą atmosferę, a zawodniczki odwdzięczyły się walką do samego końca.

Stawką faza grupowa Euroligi

To zwycięstwo daje Biało-Zielonym przewagę przed rewanżem w Miszkolcu, który odbędzie się w środę, 24 września o godzinie 18:00. Lepszy z tej pary awansuje do fazy grupowej Euroligi, gdzie czekają już Fenerbahce Opet, Valencia BC oraz Olympiacos SFP. Przegrany zagra w EuroCupie, w grupie z Basket Namur Capitale, Hozono Global Jairis oraz zwycięzcą pary U Cluj/Student Nis.

Wynik meczu:
Polski Cukier AZS UMCS Lublin – DVTK Huntherm Miszkolc 70:67
Kwarty: 21:13, 17:19, 12:19, 20:16

Autor: Grzegorz Pycek

Fot.: Elbrus Studio